Všichni máme nějaká jména. Úřední. Jsou napsaná v matrice, v rodném listě, v občance i v řidičáku. Ale kromě toho během svého života získáváme ještě další jména. Na některé přezdívky z dětských let většinou raději sami rádi zapomínáme, ale roztomile něžná jména, jaká si se svými milými dáváme ve chvílích erotického splynutí, ta si pamatujeme navždycky.
Miláček, Pupíček, Kocourek, Čumáček, Pejsánek, Medvídek… Kdo ví, proč ženy dávají rády svým mužným protějškům tak dětinsky zdrobnělá a v podstatě dost připitomělá jména? A kdoví, proč je ti chlupatí a ramenatí hromotluci tak rádi slyší? Co šeptáte vy doma do ouška tomu svému Myšáčkovi? Odborníci na manželství a partnerství radí, že nejlepší je zůstat při výběru milostné přezdívky v okruhu velmi neutrálních a anonymních oslovení, neboť tak můžete předejít mnohému ošklivému nedorozumění. Pokud totiž v milostné extázi zašeptáte svému Bedřichovi něžné „Jaroušku“, patrně jeho vášeň velmi rychle ochladne na nulu nebo se v něm naopak vzbouří krev až příliš. Proto raději zůstaňte u neutrálních jmen ze zvířecí říše, případně se držte osvědčeného Miláčka :-)
Na závěr ještě jedno doporučení: Ačkoliv váš drahý vrní blahem, když ho doma oslovujete „Ty můj pupíčku“, v přítomnosti jeho přátel se raději omezte na nějakou rozumnou verzi jeho pravého jména. Není snad horší potupy pro chlapa než být navěky Pupíčkem pro své kamarády z fotbalu nebo z hospody…
Napište nám, jaké jméno jste daly svému nejdražšímu vy! Podělte se s námi o vtipné zážitky, které se váží k přezdívkám!
Reklama