V téhle romantické předvánoční době mají sice všichni tendenci rozepisovat se o lidské dobrotě a otevřených srdcích, já ale teď půjdu tak trochu proti proudu a budu si stěžovat. Ne na lidskou nesnášenlivost a hrabivost, ne na nervozitu v dopravních prostředcích a nacpaných obchodech, chtěla bych si postěžovat na vysávače a vysávačky. Určitě i vy máte někoho takového ve své blízkosti. Tito lidé jsou nenápadní, vypadají docela normálně jako přátelé nebo rodinní příslušníci (nejčastěji kamarádky nebo manželé), ale jejich jediným cílem je vysát z vás i poslední zbytky energie. Zvláště patříte-li k osobám spíše charitativního zaměření, které dovedou vždy vyslechnout druhého v neštěstí, poradí a pochlácholí, když je třeba. V tom případě jste nejohroženější a vůči vysávačům nejbezbrannější!
Jak poznáte vysávače/čku? Vyhledává vaši společnost podezřele často a obvykle jste první, komu hlásí své průšvihy, problémy a nerváky. Očekávají od vás vždy a za všech okolností podporu, a to i ve chvíli, kdy vy sami se cítíte pod psa a spíš byste potřebovali někde nějakou pozitivní energii načerpat. Bývají to lidé s „psíma očima“ a pohnutým osudem, proto jim nikdy neřeknete, že nemáte čas nebo chuť se s nimi bavit. A oni to vědí! Pozor na ně…
Jak se bránit vysátí? Ideální by bylo (alespoň některé) vysávače a vysávačky ze svého okolí prostě vyškrtnout, vymazat, odstranit. Ale pokud se nehodláte dopouštět fyzického násilí (a nebo rozvádět), asi se vám to tak snadno nepovede. Pak je tu ještě jedna možnost. Staňte se také vysávačem! Přestaňte sloužit všem ostatním jako grátis čerpací stanice na pozitivní energii! Jakmile začnete cítit, že vám dochází síly, najděte si někoho hodně nabitého a přicucněte se na něj jako upír. V jeho přítomnosti nasávejte (ale ne alkohol, nýbrž jeho fluidum), pokud je to společensky vhodné, přimkněte se k němu co nejblíže, dívejte se mu do očí, objímejte jej. Úplně ideálním objektem k vysávání je tedy ze zjevných důvodů partner opačného pohlaví. Vaše aktivita mu nebude (snad) proti srsti a vy si tak nenápadně přijdete na své. A pak ať si přijde na kus řeči vaše kamarádka vysávačka! Vaše síly budou znovu načerpány a energie doplněna.
Tak už víte, proč si ženy hledají milence? Ne proto, aby jim dal, to co doma nemají. Ale aby jim dal, to co jim doma berou! Zamyslete se nad tím….