Romantika je slovo, při kterém se běžnému prototypu chlapa ježí chlupy na celém těle. Představí si totiž ty hodiny promarněné v kině se svojí přítelkyní nebo ženou, která dojetím posmrkává nad nešťastnou (nebo šťastnou) láskou hlavních hrdinů, zatímco on by si dal pivo, až by brečel. Nebo se mu vybaví ty nekonečné výčitky, že už jí kolik let (měsíců, týdnů, dní) nepřinesl kytku jenom tak nebo nepředčítal verše. Asi se s tím, holky, budeme muset smířit! Chlapi na to prostě nejsou. Zatímco žena potřebuje romantiku ke svému životu prakticky stejně nezbytně jako vodu a vzduch, muž ji bere jen jako nutné zlo. Zatímco pro ženu obvykle sex a romantika jedno jest, muži (zvláště ti zkušenější a moudřejší) dovedou nanejvýš dobře cílenou dávkou romantiky dostat ženu tam, kam chtějí. (Např. do postele nebo k oltáři…) A tak je pro ně spíš prostředkem, než cílem. Každý správný milovník ví, že přesně načasovaná a ještě navíc zašeptaná lichotka, pugét rozkvetlých květů, něžný milostný dopis nebo aspoň (dvoj)smyslná esemeska dokážou divy. Na takové vábení se ale muži bohužel obvykle zmůžou jen ve chvíli, když „loví“. V případě zavedenějších partnerských nebo dokonce manželských dvojic bývá potom romantika těžce nedostatkovým artiklem, po kterém ženy teskní a nad kterým se muži nezřídka ošklebují. A pak se divte, že zamilované seriály pro ženy mají v televizi největší sledovanost a harlekýnky se prodávají jako o život! A co teprve konjunktura internetových přátelství a pletek…
Také v oblasti dárků, a to nejen vánočních, mohou nastat poměrně velké nepoměry mezi přáním jednoho a invencí druhého z partnerů. Dokonce je prý znám případ jednoho pána, který své ženě věnoval k výročí svatby kufřík s nářadím! Jistě, pokud by ona dáma byla vášnivou kutilkou, možná by jí podobná věc udělala nesmírnou radost, ale předpokládejme spíš pravděpodobnější variantu, že ten praktický muž se rozhodl spojit příjemné s užitečným… Za romantické dárky ženy obvykle pokládají květiny (proboha, vysvětlí už mi někdo, proč je ti muži tak neradi kupují?), šperky, rafinovaná překvápka, prádlo, případně vlastnoručně sepsané verše a podobně. Muži za ideální dárek pro ženu pokládají v lepším případě prádlo nebo kosmetiku, v horším pak obálku s penězi (kup si, co se ti líbí), literaturu faktu, boxerské rukavice, kuchyňské náčiní nebo nádobí, hudební nosiče (svých oblíbených interpretů) a podobně.
Jaké bývají vánoce a další „dárkové“ akce u vás? Splní vám ten váš vaše tajné sny a přání, nebo to budou zase bačkory a šampón proti lupům?
Reklama