Nevím jak vy, ale já jsem jako dítě prožívala napjatý předvánoční čas šmejděním po dárcích. Vím, že jsem se tak sama okrádala o tu báječnost překvapení, taky jsem vždycky litovala, když jsem něco z dárků objevila, ale nedalo mi to. Moje maminka mi skvěle nahrávala, protože je hrozná kramářka a pro tajné dárky nacházela ty nejnepředstavitelnější schovávačky. Častokrát sama zapomněla, kam dárky ukryla, a pak mě čekalo nelehké rozhodování. Buď jsem musela přiznat, že jsem něco objevila, a pak jsem mohla maminku navigovat, kde má hledat, nebo jsem dělala jakoby nic, ale zase mě hnětlo vědomí, že ten bezva svetr, co je schovaný ve špajzu a který je stoprocentně pro mě, maminka prostě nenajde a zase ho dostanu až na narozeniny, které mám na jaře, tudíž v době, kdy už svetr nebudu moct provětrat před holkama. To dilema bylo těžké a já nikdy nevěděla, jestli stojí maminka o mou pomoc při hledání, nebo zda jí je zkaženého překvápka tak líto, že raději dárky najde sama až na Tři krále.
Dárky byly prostě všude, kde byste je určitě hledali, ale i tam, kde to bylo naprosto vyloučené. Jednou jsem objevila čepici v lednici. Když jsem se ptala maminky, jestli to už s těmi skrýšemi fakt nepřehání, odvětila, že ji tam rychle šoupla, když slyšela, že jdeme domů po schodech, a pak na ni zapomněla. Jindy ležely malé krabičky v koupelně mezi natáčkami, pak zase balíček v botníku, někdy v kredenci, jindy ve skříních. Vlastně jsme mohli hledat celý rok, protože bylo stoprocentně jisté, že se všechno v pravý čas nenašlo.
Když jsem byla malá, vždycky jsem si říkala, že je moje maminka hrozná zmatkářka a kramářka, že já to takhle nikdy, nikdy dělat nebudu. Představovala jsem si, že všechno se bude dít v řádných regulích, že všechny dárky budou v jedné zamčené skříni, nikdy se nic neztratí…
Dnes, po mnoha letech, zmateně pobíhám bytem, hledám, kam jsem ty dárky jenom proboha zašantročila a omlouvám se veřejně svojí mamince. Jen tak pro zajímavost – Mikuláš nadělil u nás jen část připravených dárků, protože druhá polovina se skrývá někde v našem bytě:).
Kam schováváte dárky vy? Jste také zmatlíci, co je nedokáží v pravý čas objevit? Nebo jsou vaše dárečky v zamčené skříni v přesné evidenci? Napište nám!