Skutečným převratem v bytové architektuře je objev známého psychotronika pana Jardy Dusila. Pan Dusil pracuje už léta v oboru geomagnetických polí a patogenních zón. Za své mnohaleté praxe zjistil, že skutečnou příčinou špatného spánku není jen špatně umístěná postel, ale spánkové poruchy vznikají i z další, neméně závažné příčiny.
Bioplyny, které člověk vypuzuje ze svého těla při spánku, mohou totiž vážným způsobem narušit biologické regenerační pochody, které při spánku v našem těle probíhají.
Jak jste tento objev, který zřejmě nastartuje zcela nové trendy v bytové architektuře, učinil?
Nemohl jsem vůbec spát. Ať jsem šoupal postelí, jak jsem šoupal, nic nepomáhalo. Jakmile jsem si lehl, doslova jsem se dusil. Nadto bylo toto dušení provázeno nelibými pocity zápachu, jehož zdroj jsem dlouho nemohl nalézt. Všechno mi to došlo, když jsem si jednou dal fazolovou polívku. Situace se ještě zhoršila a poznání mě doslova osvítilo. Dusily mě vlastní plyny!
Jak jste na tento objev reagoval?
Sezval jsem několik svých kolegů z oboru, provedli jsme měření pomocí virgulí a skutečně se jednoznačně prokázalo, že nízko u země, kde lidé většinou spí, je situace nekritičtější.
Jak by měli lidé s tímto novým poznáním naložit?
Každopádně musí spát co nejvýše. Já sám jsem okamžitě zakoupil síť, kterou mám zavěšenou těsně pod stropem a spím jako miminko. Kontaktoval jsem několik architektonických ateliérů a ve spolupráci s nimi jsme vyvinuli novou postel, vidíte ji na snímku. Lůžko je umístěno mezi sloupky s nastavitelnou výškou. Vpravo si povšimněte vínové nástupní plošinky, která má rovněž regulovatelnou výšku. Všechno je velmi snadno ovladatelné a výšku lůžka i plošinky pak může uživatel regulovat podle toho, jaký byl jeho jídelníček předcházejícího dne.
Proslýchá se, že na váš objev reagovali i v zahraničí.
Ano, je to pravda. V Londýně už dokonce vyvinuli lůžko pro královskou rodinu. Vypadá jako honosná postel s nebesy, lůžko je umístěno ve výšce několika metrů, kam až dovolují stropy Buckinghamského paláce. Aby nemuseli členové královské rodiny potupně lézt do postele po žebříku, bude je do lůžka vyvážet speciální výtah, tak zvaný „bed-lift“.
Připravila naše zvláštní zpravodajka Jarka Plynatá
Reklama