Ať už si to chceme připustit, nebo ne, sex hraje v našem životě jednu z nejdůležitějších rolí. Přesto ale někdy (byť nevědomky) děláme všechno proto, abychom si ho znepříjemnili, nebo dokonce zcela znemožnili. Dejte si pozor na zabijáky sexu:

Jídlo
Někteří lidé si nedovedou představit milostné dostaveníčko bez rozjezdu v podobě opulentní hostiny (od předkrmu až po desert) ve vyhlášené restauraci. Ale pozor! Říká se, že můžete mít orgasmus buď u stolu, nebo v posteli – ale nikdy obojí! Ještě než si začnete objednávat menu, uvědomte si, že po jídle potřebuje vaše tělo hromady energie pro trávicí činnosti, takže vám v příštích hodinách nebude do skoku, ale spíš na vás přijde spaní.

Alkohol
I když ve filmech a v knihách se hrdinové s hrdinkami oddávají sexu obvykle poté, co spolu vypili nějakou tu lahvinku nebo pár míšených nápojů, vy se raději nesnažte je napodobit. Alkohol totiž snižuje vaši schopnost vnímat a cítit, způsobuje, že se nedokážete pořádně soustředit na své prožitky, a navíc má na svědomí zhoršenou koordinaci a schopnost realisticky posoudit rozpoložení vašeho partnera. Nemluvě o tom, že opilcova rána bývají krutá a v nejhorším případě se vám může stát, že kromě opičky za krkem najdete po proflámované noci ve své posteli docela cizího člověka…

Televize (a jiné aparáty)
Televize je žrout času a energie. Místo, abychom si užívali vzácné hodiny, které můžeme trávit společně s partnerem, jako smyslů zbaveni hledíme na blikající obrázky a nejsme schopni komunikace. Podobným fenoménem moderní domácnosti je stále více také počítač (s připojením na internet), který funkci televize mnohde hravě zastane. Nečekejte, až vypnou proud! Najděte na svých spotřebičích to kouzelné tlačítko s nápisem „off“ a místo toho se mazlete a milujte. Naživo.

Sebekritika
Jestliže nemáte rádi svoje tělo, bojíte se selhání v posteli nebo si myslíte, že vaše erotické schopnosti jsou nedostatečné, nemůžete si sex nikdy pořádně užít. Pokud se budete užírat představou, že se svému partnerovi (partnerce) stejně nelíbíte, tak se mu (jí) líbit nebudete. V posteli vůbec nejde o fyzické přednosti nebo nedostatky, ale o sebedůvěru a pozitivní sebehodnocení. Věřte, když říká, že jste sexy! V posteli nejste na olympiádě, ale proto, aby vám spolu bylo dobře.
Reklama