V posledních dnech jste v jednom z našich auditorií naťukli téma přátelství mezi mužem a ženou. Napadlo nás trochu se tento problém zaměřit. Říká se, že kamarádství mezi ženou a mužem neexistuje. Co si o tom myslíte vy? My se v minianketě zeptali čtyř lidí – dvou mužů a dvou žen. Tohle jsou jejich názory.

Kismet: Mezi holkou a klukem, jestli nejsou nějakým způsobem jetí, třeba nábožensky nebo tak, je erotika vždycky. A kde je erotika, tam jsou i tendence. A kde jsou tendence, tam není čistý vzduch. A ten je pro kamarádství důležitý. To, že se spolu vyspí každopádně něco změní. A aby se to dostalo na úroveň, kdy od sebe nic nečekají, spíš se na sebe těší jako na lidi, tak to chce čas a vývoj. Každý sex generuje další sex. Bohužel se to nedá jen tak odbýt. Jak s tím jednou začneš, chceš zas a zas, znáš to… To se prostě musí nějak přetrpět… Pak to teprve má šanci být kvalitní kamarádství. Dokud si ti dva dotyční neprojdou tou sexovou fází, tak to mezi nima, svým způsobem, překáží. Tak to aspoň vidím za chlapa… Proto jsou ty dobré kamarádky tak vzácné:-))))
Barbara: Podle mě něco takového jako přátelství mezi mužem a ženou existuje jen částečně. V naprosté většině případů se to vždycky nějak zvrtne. Variant zvrtnutí je hned několik. Žena se zamiluje, muž chce sex, muž se zamiluje, žena chce sex, ve finále to dopadne stejně. Já sama mam pár kamarádů chlapů, ale nestýkám se s nimi tak často, aby se něco mohlo jakkoli zvrtnout :) S kamarády se mnohdy cítíte tak uvolněně, že se nekontrolujete tak jako s cizím mužem na schůzce. Nejlepší kamarádi chlapi jsou ti, kteří jsou homosexuální, poradí vám i v ženských věcech, přitom v sobě mají i něco mužského, ale v žádném případě vám nehrozí, že to na vás budou zkoušet. Ivan: Chlap a ženská se spolu nemůžou kamarádit, aspoň ne tak, jako se kamarádí chlap s chlapem nebo ženská s ženskou. A proč? Protože chlap ženskou asi tak po čtyřech minutách začíná vnímat jako sexuální objekt (nevím, jak tohle mají ženské, protože nejsem ženská). To znamená, že si – byť nevědomky – přeje mít s ní sex. A i kdyby se spolu začali „kamarádit“, tedy bez toho sexu, tak se dřív nebo později jeden z nich zamiluje a nejspíš bude tím druhým odmítnut. A když nebude odmítnut a dají se dohromady, tak už to zase nebude kamarádství. Nebo… Těch možností je určitě ještě tucet, ale prostě to mezi nimi nebude jako mezi dvěma kamarády.
Jana: Myslím si, že kamarádství mezi mužem a ženou možné je, zvláště když toho druhého znáte dlouhá léta. Je to něco jako mít bráchu. Pamatuje si vás, jak jste plácala bábovičky, jak jste byla poďobaná puberťačka i jak jste se poprvé zamilovala a chodila k němu pro radu. Když se vám to podaří udržet v téhle „čisté“ podobě i v dospělosti, máte vyhráno. Žádný chlap, se kterým chodíte, vám nebude tak ochotně pomáhat při stěhování, tak nezištně opravovat kohoutek, auto a šicí stroj, ani tak upřímně radit, jak vybruslit z nějakého maléru. Prostě když vám příroda nenadělí bráchu, tak si ho prstě najděte. Možná je kousek od vás. A pustit si do takového vztahu sex? To bych si asi rozmyslela.