Tak se nám politici kasají, že co nevidět bude v každé škole počítačová učebna a připojení na internet. Uvidíme. Ale jasné je, že počítačová gramotnost bude jednou ze „vstupenek“ do Evropské unie a že s computerem přicházejí do styku stále menší a menší děti. Kromě (leckdy přiblblých a agresivních) her jim takovou šanci nabízejí i různé tuzemské či zahraniční výukové a vzdělávací CD ROMy. Jedním z jejich výrobců a distributorů, který multimediálními učebními pomůckami zásobuje více než polovinu českých škol, je hořovická firma Terasoft, a.s., na jejíž internetové stránky se podívejte ZDE.
V její nabídce najdete jak jazykové komplety (angličtina a němčina), tak programy zaměřené na interaktivní procvičování učiva ze zeměpisu, matematiky, biologie, zoologie nebo českého jazyka. Pro nejmenší studenty (od 3 do 8 let) je připravena řada tří CD ROMů s názvem Dětský koutek I až III, které obsahují hry rozvíjející postřeh a logické myšlení (Člověče - nezlob se, Logické pexeso, Domino, Čaroděj Barvykaz), 6 plně namluvených českých pohádek, dětskou školičku zaměřenou na rozvoj znalosti barev, písmen, čísel a tvarů a 66 omalovánek, jež lze vybarvovat na obrazovce i na papíře (po vytištění).
Z cédéček určených k procvičování je to například Pohádková matematika, která pomůže dětem promrskat učivo 1. – 4. třídy a navíc jim nabídne pohádkovou variantu (Červená Karkulka, Zlatovláska, Sněhurka, případy detektiva Toma aj.), kde malí počtáři pomáhají hrdinovi překonat nástrahy pomocí správně vyřešených příkladů. Kromě klasiky - sčítání, odčítání, násobení a dělení - nechybí na CD ROMu takové „lahůdky“ jako zaokrouhlování čísel, zobrazení čísel na číselné ose, rozklady čísel v desítkové soustavě, porovnávání čísel a další. Zajímavý je i bonus, jímž je kompletně lokalizovaná a namluvená anglická verze.
Líbí se vám něco takového jako dárek pro vaši ratolest? Zkuste vyhrát CD ROM Zeměpis v naší nové soutěži.