I přes to, že být milenkou ženatého muže je jednou z nejnevděčnějších životních rolí, najde se pořád dost žen a dívek, které tak činí. Mimo jiné se musejí smířit s tím, že
budou vždycky dvojka (a manželka jednička),
jim nikdo doma nespraví kapající kohoutek (protože doma se těchhle prací nadělá dost),
pořád čekají, až ON bude mít čas (protože rodina je přece přednější),
vánoce a dovolenou budou trávit samy (no, pochop, co by tomu řekly děti?),
je přítel nevezme do společnosti (co kdyby nás někdo viděl!).

Ano, tohle všechno odevzdaně snášejí, a určitě je toho ještě mnohem více. Většinou ani okem nemrknou, pouze občas si tak trochu zabrblají. Je jen jedna věc, která dovede takovouhle skvěle rozehranou partii milostného trojúhelníku až čtyřúhelníku pořádně rozhodit. Když na to jeho žena přijde! Stačí, aby se nějaká dobrá duše nenápadně zmínila. Stačí, aby si zvídavá žena přečetla jeho esemesku nebo mail. Stačí, aby ten trouba měl někde napsané vaše telefonní číslo nebo nedejbože adresu. Pak se někdy dějou věci! Podvedená a rozlícená balí svému drahému kufry a posílá je taxíkem k vám domů. Nebo si vyčíhne čas vašich dostaveníček a chystá se vás přepadnout in flagranti. Nebo si sežene číslo vašeho manžela a dá si s ním sraz, kde mu všechno barvitě vylíčí.
Jak taky může vypadat takový „nálet“, můžete vidět v divadelní hře Natěrač v pražském divadle Kalich, kde se v rolích podvedené manželky a manželovy milenky doslova vyžívají Simona Stašová a Jana Paulová. Postavu nikoli nedůležitého řemeslníka zde skvěle ztvárňuje Pavel Zedníček. Chcete se jít pobavit do divadla? Zúčastněte se naší soutěže.