Neexistuje snad trefnější téma pro internetový ženský časopis než je láska přes internet. A že to není jenom problém akademický, případně filmový (viz americká kinematografie), ale především živý a všudypřítomný, to nám dokazuje i dění na našich virtuálních stránkách. Nejen, že si Herta a její kamarádky domlouvaly rande přes chatové servery a ICQ, ale dokonce i v Alešově poradně to vře. Jedna z vás totiž tak zaujatě komunikovala se vzdáleným přítelem (podle všeho tmavých vlasů, vášnivého pohledu a ještě vášnivějších představ), že se onen pán rozhodl sednout na letadlo a na svou sympatickou virtuální přítelkyni se přijet podívat. K setkání nakonec nedošlo, protože ostatní čtenářky se do oné „potrefené“ tak pustily, že milého cizokrajníka vymazala ze svého adresáře a (prý) i z hlavy. Možná, že se po přečtení tohoto úvodu pobouřeně ozve, že ona přece zamilovaná přes internet nebyla, ale o to tu nejde. Chci jen říct, že tohle nebo něco podobného se na netu stává a je jen na konkrétních účastnících webového provozu, jak se k věci postaví.
Vzhledem k tomu, že chaty a seznamky na internetu patří k nejnavštěvovanějším stránkám, můžeme směle prohlásit, že lidi to prostě baví. A vůbec nezáleží na tom, jestli jste nesmělá a osamělá osoba, která si prostě touto cestou hledá známé a možná i lásku, nebo stereotypním manželstvím znuděná paní, která touží po povyražení, či kdokoli jiný, kdo si chce prostě tak trochu zaflirtovat. Internet už dávno není jen bránou k informacím, ale stále více nás pohlcuje jeho zábavná a přitom docela anonymní tvář. Znám lidi, kteří říkají, že na ICQ chodí proto, aby se zdokonalili v jazycích - ale kdo jim to má věřit? :-) Znám takové, kteří připouštějí, že je baví být na chatu někým, kým nejsou, a s někým, o kom toho moc nevědí – proč ne? Stejně pořád něco hrajeme... Znám i takové, kteří prostřednictví internetu hledají ztracené sebevědomí, porozumění a romantiku – jó, kdo by něco takového nehledal? :-). Znám samozřejmě i ty, kdo berou internet jako snadnou cestu k pohlavnímu styku – že to musím takhle ošklivě říct…
A jak to máte s internetovými romancemi vy? Je to pro vás každodenní chlebíček, občasná zábava, naprosto nepředstavitelná představa nebo absolutní úchylárna? Co byste dělali, kdybyste svého partnera(ku) načapali při internetovém flirtu? Sešli byste se z někým, koho dosud znáte jen virtuálně? Pojďte o tom diskutovat do nově otevřeného auditoria!