Taky vás vždycky tolik okouzlí, když přijdete na návštěvu k lidem, kteří hodně cestují, a na zdech, na poličkách, na podlaze, prostě všude nacházíte vzpomínky z cest? Nejvděčnějšími jsou v tomto ohledu suvenýry z Asie. Různé porcelánové vázy, dřevěné sošky, malované paravány, vyřezávané stolečky, židličky nebo stojánky na vonné tyčinky… prostě věci veskrze užitečné, které s sebou nesou poselství vzdálených krajů.
Ale i vy, kteří toho moc nenacestujete, si můžete u sebe doma udělat svůj vlastní čínský pavilón, kde budete rozjímat nebo vstřebávat pozitivní energii. Podívejte se do čínských obchůdků ve vašem okolí. Nenabízejí vždycky jenom levné oblečení napodobující značkové zboží a nudlové polívky v pytlíku. Zajděte někdy do asijského krámku a třeba vás upoutají sošky, stojánky nebo vázičky, možná i nějaké solitéry z oblasti nábytku nebo obrázky na zeď či paravány. Tyhle věcičky nebývají drahé a můžete s nimi docela dobře změnit ráz svého bytu nebo pokoje, či si vytvořit svoji vlastní domácí čajovnu, neobvyklou studovnu nebo tajemnou trucovnu.
Pak už stačí jen si uvařit konvičku plnou pravého čínského čaje, pustit si náladovou hudbu, zapálit vonnou tyčinku a začít se do knížek s moudrostmi starých Číňanů… nebo aspoň do čínského horoskopu.