Často se mluví o tom, že si muži v určitém věku hledají mladší milenku nebo dokonce manželku. Věkové rozdíly jedné i dvou generací nebývají výjimkou a rodina takové dívky bývá často pohoršena, proč se „tahá s tím páprdou, co by klidně mohl bejt její táta“. Existuje ale i opačná varianta: starší žena + mladší muž. Jedním z nejznámějších příkladů takového spojení byl ex-brouk John Lennon a jeho o sedm let starší žena Yoko Ono.
Proč si vlastně ženy hledají mladší muže?

Sex. Jestliže platí, že mužův sexuální vrchol spadá někam do věku kolem 20 let a ženy jsou eroticky a sexuálně nažhavené po třicítce, pak se není čemu divit. Prostě k sobě perfektně pasují. Navíc mladí muži rádi uvítají na svém loži partnerku, která je zkušenější a která své zkušenosti také dovede dovedně předat. A také vychutnat sexuální opojení a dát milenci najevo, že jí erotika baví. A to ani nemluvíme o tom, že mladého muže může starší žena uspokojovat (na rozdíl od jeho leckdy naivní a brebentivé vrstevnice) také intelektuálně a společensky.

Ztracené mládí. Jakmile ženino dozrávání začíná nepříjemně přerůstat spíše do stadia uvadání, přepadá ji pocit, že je třeba rychle dohnat ujíždějící vlak jménem „mládí“. Znáte snad nějakou příjemnější cestu, než v posteli s o patnáct let mladším milencem, který na vás přenese svoji energii, živelnost, bezprostřednost? A navíc to tak hezky pohladí vaše sebevědomí, když víte, že vám dal přednost před mladšími dívkami jeho věku…

Kamarádky. Jo, a taky je to docela dobrá móda poslední dobou. Pořídit si mladšího milence. Když toto téma lehce nadhodíte před kamarádkami, určitě vzbudíte přinejmenším jejich zvědavost, v lepším případě dokonce závist. Jen pozor, aby je ta závist nedovedla až k tomu, že o vaší „omlazovací kúře“ řeknou manželovi:-)

Mateřské pudy. Mladý milenec je také bezvadná náplast na neukojené mateřské pudy. Nestihla jste si pořídit děti? Nevadí. „Mlaďoch“ – musí to být ale takový ten správný synáčkovský typ – bude skvělou náhradou. Budete o něj pečovat ve dne v noci, on získá azyl, pocit bezpečí a vaši bezmeznou lásku, vy získáte někoho, pro koho můžete žít. Jen pozor, aby jednou nezmizel i s vaší vkladní knížkou, hi-fi soupravou a šperkovnicí po babičce…

Srdci se nedá poroučet. To je možná ne pátý, ale první důvod. Když může láska potrefit dva lidi z různých koutů zeměkoule, z různých společenských vrstev, různého vyznání, nebo třeba stejného pohlaví, proč by proboha měli činit výjimku lidé, kteří se jenom jindy narodili. Ve chvíli, kdy na ně vystřelil Amorek, to měli zpečetěno, a vůbec nevadí, jestli ona chodila na střední školu, když on ještě tahal kačera.

Jaké máte zkušenosti se vztahy „mladší muž – starší žena“ vy? Napište nám.