V minulém týdnu probíhala v jednom z auditorií Ženy-in.cz diskuse na téma, jestli si sex bez lásky užívají ženy stejně jako muži. Rozhodly jsme se tuto otázku nastolit proto, že nás zajímalo, jestli se tvrzení: „Sex bez lásky je doménou mužů“ zdá i vám tak neaktuální a nepravdivé jako nám. Podle reakcí v auditoriu lze soudit, že jsme se nemýlily… Není důvod žít v zajetí předsudků a předpotopních představ o tom, že role jsou jednou pro vždy rozdány a že nevěra muže zdobí a ženu odsuzuje do pekel, že „muži dávají lásku, aby dostali sex a ženy dávají sex, aby dostaly lásku.“ Jestliže předpokládáme, že na sex (obvykle) bývají dva, pak je logické, že pokud muži rádi „jednorázovky“, musí je s nimi provozovat i nějaká žena. Vyloučíme-li placené služby, pak mi prostě není jasno, proč by to mělo jednoho z těch dvou těšit víc a druhého míň jenom proto, že jeden je muž a druhá žena.

Co si myslí čtenářky Žena-in.cz o sexu na jednu noc?
Naprostá většina z diskutujících dávala nepokrytě najevo, že sex a láska se nemusí vždycky držet za ruku, a přitom to může být moc pěkné. Zazněl dokonce i názor, že tvrzení o tom, že žena k sexu potřebuje cit, si vymysleli chlapi, abychom jim nezahýbaly:-) Něco na tom asi bude, co říkáte?
Když potkáte někoho, kdo vás okouzlí svým tělem, vůní, rameny, vtipem nebo sex-appealem, tak ho prostě chcete. A pokud to podmínky dovolí, jdete do toho… „Záleží na okolnostech,“ nechaly jste se slyšet. A že si přitom někdy sama sobě nalháváte, že je to proto, že je inteligentní (i když ještě neřekl ani slovo) – jak napsala Izabela, nebo proto, že ho milujete (i když ho znáte teprve pět minut), to je váš problém. Pravda, tak trochu ženským fenoménem je to, že když už se s ním jednou vyspíte, najednou se pomaloučku polehoučku můžete začít zamilovávat, ač jste do toho šla opravdu jen pro tu jednu chvíli. Na takovou situaci má lék Barča (že by z vlastní zkušenosti?): raději to ukončit rychleji, než se stačíte zamilovat. Ale copak se to dá vždycky tak přesně odhadnout? :-)
Pro některé ženy může být „láska na jednu noc“ i docela zajímavým sportem, třešínkou na dortu, nebo také mstou namířenou proti současnému partnerovi. Ale to už je fakt lepší oddávat se sexu z náhlého popudu a vášně, než proto, „aby ten můj nevěrník viděl!“ Nemyslíte?