Jste dva a rozhodli jste se strávit spolu dovolenou. Lhostejno, jste-li manželé nebo spolu jen chodíte. Rádi byste prožili krásné chvíle ve dvou jako ze zamilovaného filmu: jen vy a on, šplouchající oceán, šumící palmy, sklenka vína… horká noc stvořená k vášním… ale k naplnění vaší sexuální touhy nakonec nedojde. Ne proto, že byste nechtěli. Prostě proto, že někdo (nebo něco) vtrhne do vašeho intimna a sexem nabitá atmosféra je v háji. Na jaké „tlumiče vášní“ si dát o dovolené pozor?

Děti. Holčičky, kluci, malí, velcí, vaše, cizí – děti obecně patří mezi nejzáludnější kazišuky, protože vpadávají do místností zcela nečekaně a požadují: napít, najíst, čůrat, hrát pexeso, obléknout Barbíně šaty, přidělat autíčku kolečko, svléknout Barbíně šaty a vyznačují se obzvláště zdlouhavým usínáním v době dovolené. Takže den obvykle končí tak, že dospělí usínají uondáni sluncem a výlety (bez sexu) a děti radostně řádí ještě hodinu po půlnoci.
TIP: Neberte s sebou děti na každou dovolenou, nebo si aspoň udělejte dospělácký prodloužený víkend. V případě, že děti nemáte, nedovolujte cizím ratolestem, se kterými se v hotelu skamarádíte, aby vás navštěvovaly na pokoji.

Sousedi. Už cestou na dovolenou (především při mnohahodinové cestě autobusem) se lidé dávají do řeči a druží se. Buďte velmi opatrní. Pustit si k tělu příliš bodré a kamarádské jedince by se vám mohlo později v době pobytu v hotelu zle nevyplatit. Takoví mají totiž ve zvyku nakvartýrovat se do vašeho pokoje v jedenáct večer s paklíkem karet a demižonem vína se slovy: „Bude supr mejdlo!“ A vaše plánované laškování je to tam. Mimo to mají tendenci vás přepadávat za měsíčné noci, kdy se na ztichlé pláži vášnivě objímáte, s veselým indiánským pokřikem: „Já vás vidím!! Jděte od sebe!“
TIP: Kamarády a spolucestující volte opatrně, případně dejte přednost očividně zamilovaným dvojicím, u kterých se dá předpokládat, že budou samy vyhledávat soukromí.

Tchýně. Případně také maminka, babička… Pokud s ní nebo u ní trávíte dovolenou, počítejte s tím, že když budete v nejlepším, vkročí do pokoje a zeptá se, jestli nechcete: snídani, oběd, večeři, zmrzlinu, otevřít okno, přitopit, jet se koupat, okopávat záhony apod. Velmi často vás také bude ochotně doprovázet na každé procházce, každém výletě a každém nákupu, takže si moc blízkého kontaktu neužijete.
TIP: Zaplaťte tchýni zájezd k moři a jeďte si užívat lásky na chatu. Pokud přece jen musíte trávit dovolenou společně, domluvte si dny, kdy půjde každý svou cestou. Jo, a pro jistotu se zamykejte v pokoji:-)

Mobil. Nejoblíbenější komunikační prostředek současnosti je bezva věc. A roaming taky není k zahození. Ale když vám ta mrcha zvoní v kabelce nebo na dně kupičky oděvů, které jste před chvílí ze sebe vzájemně strhali v zápalu lásky, tak je to ten nejodpornější vynález na světě.
TIP: Nepodléhejte pocitu, že i o dovolené musíte být stále na signálu. Vypínejte mobil a pokud to jen trochu jde, vůbec ho s sebou neberte.

Znáte z vlastní zkušenosti ještě další tlumiče vášní? Napište nám svůj příběh! Ty nejzajímavější uveřejníme.