Kdo jednou vyzkoušel lyžování na přenádherných svazích italských Dolomit, určitě mi dá za pravdu, že tam je ten pravý lyžařský ráj. Dlouhé kilometry perfektně upravovaných a uměle dosněžovaných tratí, dokonalá infrastruktura, bezvýznamné fronty na vleky a lanovky, vynikající bašta a úžasná panoramata. Taky počasí bývá k návštěvníkům italských hor milosrdné a nešetří slunečními paprsky, které nejen pěkně opalují, ale taky dodávají celé oblasti ten jedinečný ráz nekonečného optimistična. Prostě není nad lyžování v Itálii!
Našinec je zvyklý, když už se někam chystá a hodlá za to utratit nějakou tu korunu, pořádně si všechno předem zjistit, prohlídnout si prospekty a nastudovat mapky sjezdovek. Ideálním nástrojem v tomto předpřípravném kochání se je internet. Například velmi dobře udělané stránky www.dolomiti.it vám nabízejí úplně všechny informace, co vás jen napadnou. Můžete vyhledávat podle názvů středisek nebo jednotlivých údolí a najdete - aktuální počasí, ceny permanentek, interaktivní mapy, informace o sportovních možnostech, restauracích, kultuře nebo dalším vyžití a spoustu dalšího. Dokonce odtud můžete poslat i e-pohlednici.
Pokud máte políčíno na konkrétní středisko, zkuste si polistovat jeho oficiálních stránkách. Já osobně mám velmi dobrou zkušenost s webem www.adamelloski.com, kde se dovíte všechno o oblasti Passo Tonale, Presena a Ponte di Legno. Další velmi pěkné stránky má Val Gardena nebo Obereggen. A samozřejmě nesmím zapomenout na jedno ze skutečně nejpůvabnějších míst trentinských Dolomit, a to je San Martino di Castrozza a Passo Rolle. Když nikam, tak tam se opravdu jednou zajeďte podívat. Nikde jinde nejsou Dolomity tak svítivě oranžové, sníh tak náramně bílý a víno tak mámivé :-)