Něco jako cenzura samozřejmě na Internetu nefunguje a ani fungovat nemůže. Proto se například některé školy, kde mají děti možnost připojit se na síť, jistí tím, že přístup na některé obzvláště „závadné“ stránky blokují. Ale co doma? Kdo zabrání vašemu pubertálnímu dítku, aby surfovalo tam, kde to není zrovna mládeži přístupno? Kromě toho, že tvrdé porno asi nepůsobí příliš příznivě na citlivou duši dospívajícího, může se podle varování psychiatrů na Internetu setkat například s nebezpečnými návody z arsenálu sado-maso technik. Jednou z nich je například přidušování, které právě do této kategorie autoerotických metod patří. V podstatě se jedná o zabránění přístupu vzduchu do organismu. Vzpomínáte? Tahle „úchylka“, se stala osudná mimo jiné i Michaelu Hutchencovi, zpěvákovi slavných INXS.


Podle dr. Wonga ze Singapuru, který se zkoumáním této poruchy zabývá, je možné na Internetu získat informace i návody, jak tuto metodu používat. Přitom mladí lidé, kteří rádi v sexu experimentují, si vůbec neuvědomují, jaké nebezpečí jim hrozí. Nemusí se přitom pouze zadusit, ale přerušení přísunu kyslíku do mozku může mít za následek jeho trvalé poškození. Bohužel, o tom, že se někdo z rodiny věnuje této sexuální praktice, se překvapení příbuzní dozvídají obvykle teprve ve chvíli, kdy je nalezen mrtev a omotán pásky, šátky nebo jinými pomůckami.
Za nejvíce varující fakt přitom lékaři pokládají (a nejedná se pouze o tuto sado-maso techniku), že informace, které byly ještě nedávno dostupné pouze lékařům a medikům v lékařských spisech a odborném tisku, jsou dnes přístupné komukoli na internetové síti. „Rodiče a učitelé by neměli před tímto problémem schovávat hlavu do písku,“ varují lékaři.

Co si o tomto problému myslíte vy? Napište nám svůj názor na dostupnost podobných informací na Internetu.