Ti by měli svým dětem zajistit alespoň jednou do roka preventivní prohlídku. Také první návštěvu u zubaře není dobré odkládat až na dobu, kdy se objeví první problémy. Mnohem lepší je přijít na bezbolestnou prohlídku už ve dvou letech dítěte.
Dalším faktorem, který negativně ovlivňuje kazivost chrupu u dětí, je sociálně slabší prostředí, nižší vzdělání a příjmy rodičů. Nejhorší kazivost je v severních Čechách, naopak nejlépe je na tom severní Morava a střední Čechy (Praha).
Musíme doufat, že u nás začne fungovat nový plošný program podpory orálního zdraví - například podle dánského modelu. Tam jsou lékaři hmotně zainteresováni na tom, aby pro pravidelnou stomatologickou péči podchytili všechny děti ve svém okolí. V zahraničí je rovněž běžné, že na preventivních programech se finančně podílejí také výrobci prostředků dentální hygieny. Touto cestou jde v České republice již od roku 1996 výrobce zubních past a kartáčků Signal.
Signal Dentibus je pojízdná zubní ambulance, která od března do listopadu brázdí celou republiku i Slovensko a navštěvuje základní školy. Preventivních prohlídek v této ambulanci a zábavného povídání a soutěží o zubech se účastní hlavně žáčci prvních a druhých tříd. Za více než tři roky své působnosti navštívila pojízdná ambulance přes 250 škol a vyšetřila více než 13 000 dětí a jenom letos urazí 15 000 km. Hlavním cílem celého projektu je osvěta v péči o chrup a program je užitečný nejen pro děti, ale i pro rodiče a pedagogy.
O prázdninách Signal Dentibus nebude odpočívat jako školáci, ale rozjede se za dětmi do dětských domovů právě v severních Čechách, kde je situace s kazivostí dětských zoubků nejhorší.