Už dávno bylo mým tajným přáním vlastnit úžasnou rohovou sedačku, kterou jsem viděla v nějakém zahraničním časopise. A přesně takovou jsem nedávno našla v jednom obchodě, jenže byla poměrně drahá… Nakonec jsem umluvila manžela, že se na ni se mnou zajel podívat a – světe div se – on se do ní zamiloval! Ještě zbývalo vyřešit maličkost: kde na ni vezmeme? Nakonec jsme se rozhodli, že si na ten zázrak půjčíme od manželových rodičů. Naše úspory stačily tak leda na zálohu. Nábytek jsme objednali a za pár dní už z toho obchodu volali, že mají naše kanapátko na skladě, a že nám ho dovezou.
Tu před námi vyvstal problém, kdo zůstane doma, aby sedačku převzal. Manžel prohlásil, že pro ten kus nábytku už udělal dost, když se zadlužil u otce, a že má stejně moc práce a navíc hrozně důležité jednání. Takže půlden dovolené jsem si vzala já. No, aspoň si trochu přispím, říkala jsem si. Ale stejně jsem ze samé netrpělivosti jen tak poskakovala po bytě. Paní, se kterou jsme si dopravu domlouvali, mi po telefonu oznámila, že nám sedačku dodají mezi 9. a 10. hodinou ranní. Když bylo skoro poledne a stěhováci nikde, povolily mi nervy a zavolala jsem na dispečink, kde že jsou? Za chvíli jsem už potřebovala odejít do kanceláře. A hlavně: představa, že se z mého kanapátka teď omylem těší někdo jiný, byla děsivá! Na dispečinku mi řekli, že veškerý nábytek je rozvážen mezi 9. a 13. hodinou, takže nemám plašit a mám v klidu čekat.
Konečně asi půl hodiny po poledni zazvonil zvonek. Hnala jsem se dolů jako pominutá, abych už ten náš vysněný poklad měla doma a mohla se na něm jako první rozvalit. Jenomže když pánové s popruhama za velikého funění přinesli sedačku do předsíně, s klidem mi oznámili, že s ní ani náhodou neprojdou dveřmi do obýváku a kam že ji teda mají složit? Nedalo se nic dělat, museli ji nechat, kde stáli. Takže náš nový úžasný rohový gauč se teď roztahuje v předsíni, kde zcela blokuje dveře na záchod a do koupelny. A já s manželem řešíme, jestli naše vysněné kanape vrátíme a nebo se pustíme do stavebních úprav a necháme zvětšit dveře do pokoje.

Petra