Být nevěrní a podstoupit zbytečné a nebezpečné riziko ztráty všeho, nechat se unášet strhujícími vášněmi, nebo být zodpovědní a neriskovat? Otázkou zůstává, co by se mělo stát a co od nevěry čekáme, pakliže se rozhodneme pro první variantu. Proč tedy jsou si lidé nevěrní? Z jakých důvodů?


Nespokojenost ve vztahu
Pokud je tento důvod příčinou nevěry, dá se usuzovat, že by vztah už stejně asi dlouho nevydržel. Vždy je ale cesta k vyřešení problémů, které díky nevěře začnete řešit nebo je pohřbíte.


Sexuální přitažlivost
"On je prostě sexy. Podíval se na mě těma svýma modrýma očima a pošeptal mi do ucha, že mě chce! A já mu neodporovala." Tak to může být modelová situace, kdy vás chtíč žene do náruče svůdníka a teprve po milostné akci vám začne docházet, co se stalo a co se teprve bude dít.


Touha po dobrodružství a nuda
Pozor na vztahy, které najednou ustrnuly na bodě mrazu a kde nic, tu nic – nic nového se neděje. Vztah se nerozvíjí, nevíte, co víc čekat. Tady je nebezpečí přepadu touhy po dobrodružství a léto je ideální pro letní románky. Jedna moje kamarádka měla každé léto s nějakým mužem poměr - říkala tomu prázdninové potěšení. Když začátkem července nikoho neulovila, byla z toho celá nesvá. Ale mimo svá potěšení v létě měla vždy fungující dlouhodobý vztah s jiným mužem, který o jejích záletech neměl ani potuchy. Tak pozor na nudu!


Neuspokojivý sexuální život
Nespokojení v sexu můžou být jak muži, tak ženy. U žen je větší nebezpečí, že si najdou nového sexuálně vyhovujícího partnera, bývalého opustí a spálí všechny mosty. U mužů většinou začne fungovat utajená jedna nebo více milenek, ke kterým si odskakuje, protože doma nemá, co by chtěl. Většinou ale má uvařeno, pár dětí a pohodlí, tak svou ženu neopouští. Milenky si sice dobře užijí, ale on se podívá na hodinky a se slovy "Už musím" odchází domů. Výjimky ale potvrzují pravidlo, a tak když muž ve svém životě potká sexuální bombu, která mu ještě chytře lichotí, odejde také.


Očekávání něčeho lepšího
„Jít za lepším“ chtějí častěji ženy než muži. Pro ženy je snem mít se dobře a k tomu mít muže, který jim to zajistí. Muži chtějí se schopnými ženami soupeřit, ale ženy schopné muže obdivují a milují. Často je jejich tučné konto a pěkný bourák přesvědčí víc než jejich věk a vzhled. Proto je tolik sekretářek zamilovaných do svých šéfů, sestřiček do doktorů....a sní si svůj sen být jim po boku a ne jen chvilkově po ruce v posteli.


Chvilková slabost
Chvilkové slabosti se dopouštíme většinou ve stavech omámení smyslů na nějaké párty nebo večírku, kde díky alkoholu děláme věci, které bychom jindy nedělali nebo na které jsme v duchu mysleli. Smyslné SMSky, žhavé polibky a jiné erotické zážitky. Ráno si říkáte – to jsem zase vyváděla, ale průšvih je na cestě. V některých případech je nevěra v opilosti omluvitelná – pokud to praskne, protože když si žena vybere muže, kterého opije a pak ho svádí – dostane ho z 99 % tam, kam chce.


Nedostatek sebevědomí a snaha si něco dokázat
Užít si s někým, po kom toužíte je vždy náplastí na nízké sebevědomí. Také to funguje v některých případech oplácené nevěry. A pokud si chcete něco dokázat, sbalte někoho a flirtujte… Jen nezapomeňte nasadit vysoko laťku! Aby vás potom nepřepadly horší pocity než před tím.