
Několik dobře míněných rad:
Lékaři se shodují na tom, že v bytě alergika nemá zvíře co dělat. Zvláště kočičí alergeny dovedou být natolik agresivní, že u citlivých osob vyvolávají přehnanou reakci vedoucí někdy až k záchvatům dušnosti. Snad tedy rybičky….
Nejste-li si jisti, že váš prcek bude schopen a ochoten se o zvíře denně po dlouhé měsíce a roky samostatně starat, raději mu hned napoprvé nekupujte pejska, ale vyzkoušejte to nejdřív s rybičkami nebo křečkem. Zvíře není hračka a když omrzí, nemůžeme ji jen tak vyhodit…
Pokud už zvíře doma máte, nestarejte se o ně vy, ale od začátku dejte dítěti najevo, že všechny povinnosti spojené s péčí o nového člena rodiny jsou jeho starostí (nenápadně je ale pozorujte a v případě potřeby usměrněte)
Každé zvířátko má svůj vymezený čas na tomto světě a proto musíte počítat s tím, že v případě jeho smrti propadne dítě bezmeznému žalu – obvykle se na ztrátu čtyřnohého kamaráda zapomíná lépe, když má vaše ratolest zase o koho se starat (nečekejte proto dlouho s pořízením nového zvířete)
Nový komentář
Komentáře
Ťapina — #3 ten je peknej
U nás v rodině zatím nikdo alergik není, tak snad ani děti nebudou. Byl by to problém, protože psy máme už dva. Ale četla jsem, že přítomnost více než jednoho zvířete před dítětem je faktor snižující alergie.
Letos bud ezvířátko pod stromečkem, jelikož jsem alergik, tak to bude želvička
Péče o pejska nikdy, nikdy, nikdy nemůže být záležitostí jednoho člena rodiny, i kdyby dítě mělo stokrát nadšení se o něho starat samo a rodiče ho k tomu vedli. Pes není zalezlý v akvárku ani v kleci, žije se všemi členy domácnosti, se všemi si vytváří vztah a na všech se stává závislým. Větu "je to tvůj pes, tak se starej" prosím nikdy nevyslovujte.