Manžel pracuje na směny, a když má noční, vrací se pak ráno domů okolo deváté, tedy v době, kdy si děti ze školky, kam chodí naše dceruška, hrají na hřišti u školky. Manžel si zvykl vždycky na chvilku zaparkovat a jít se na dcerku podívat, protože týdny, kdy má noční, se vidí málo. Nijak dceru nekontaktoval, jenom se potěšil pohledem na ni, nasedl do auta a odjel.
Za nějaký čas jsem zaslechla při vyzvedávání dcerky ze školky, že se v poslední době okolo školky pohybuje nějaký deviant a že paní učitelka byla bdělá, že má jeho popis, SPZ auta a že uvědomí policii. Druhý den odpoledne byl ve školce na nástěnce ohromný plakát, na němž byl popis pedofila, jenž jako by z oka vypadl mému muži, a poznávací značka našeho auta.
Přestože se celá situace ve školce vysvětlila, myslím, že všechny rodiče jsme o manželově nevině zcela nepřesvědčili. Dodnes když vyzvedávám dcerušku ze školky, cítím v zádech pohledy a hmatatelné ticho napovídá, o čem všechny maminky v šatně přemýšlí – proboha, jak může s tím úchylem žít?


Jitka Š.