Víte, že to opravdu chcete? Dopředu jste vyloučila všechny možné post situace, jako je již zmíněné černé svědomí či případné zamilování se do objektu vaší chvilkové touhy? Stiskněte pomyslné tlačítko start ve své šedé kůře a vydejte se na „lov“.

1) Vezměte s sebou o trošku ošklivější kamarádku. Když půjdete sama, bude to vypadat, že jdete lovit. Když půjdete s kamarádem, moc si nezaflirtujete (leda s ním). Když bude kamarádka moc hezká, nic kloudného na vás nezbyde.

2) Vyhlédněte si kořist a zjistíte-li, že se chytla, udržujte stav polozájmu. Nemusí dopředu vědět, že to byl váš nápad. Není na škodu zároveň udržovat stav mírného varu. Správná gesta máte v malíčku, ne?

3) Za předpokladu, že jste měla úspěch, sedí za chvíli u vašeho stolu. Nechte ho mluvit jako prvního. Za prvé mají chlapi rádi, když je posloucháte, a za druhé tak vynese všechny karty, takže minimálně z poloviny víte, co je zač. A kudy na něj.


Tak a jsme na křižovatce, která má tisíce odboček. Tisíce variant možného pokračování. Můžete si s ním hezky pokecat, můžete si s ním zatančit, můžete se spolu strašlivě opít, můžete se s ním vyspat, pak si vzít jeho telefonní číslo a pěkně „pochlapsku“ už nikdy nezavolat. A nebo zjistíte, že to je citlivý mládenec s něžnou duší, kterého už léta hledáte, a že v té knajpě, kde jste ho našla, čekal na kamaráda z vojny. Takže konec příběhu napíšete jen vy dva.
Já sama mám spoustu kamarádů, kteří seděli u jiných stolů v podnicích, kam jsem přišla s některou ze svých kamarádek. Když vám to nepřeroste přes hlavu a nelovíte stále ve stejných vodách, abyste se nestala „poklopcovým“ postrachem, užívejte života plnými doušky. Na závěr útěcha pro ty, kdo místo flirtu hledají rodinný krb: můj partner, se kterým žiju už čtyři roky, také jednoho podzimního večera, kdy venku zuřily plískanice a slota, seděl na zadečku na své židličce u svého zastrčeného stolečku a čekal, až si tam pro něj přijdu. Zkrátka všude jsou stolečky, u kterých čekají jen na náš příchod. Nenechávejte je čekat dlouho.

Helena Pelikánová