Domov je místo, jemuž jeho atmosféru vtiskují lidé, kteří zde žijí. Nezáleží ani tak na tom, kolik peněz do zvelebování svého domova ročně investujete, ale s jakou péčí a láskou tak činíte. I s velmi prostými kousky nábytku po babičce a nebo z bazaru můžete vyčarovat úplné divy, když máte trochu fantazie a pár dobrých nápadů. Co takhle si vytvořit domov jako z pohádek Tisíce a jedné noci?
Že nemáte doma ebenové vykládané truhlice, tepané svícny ani kašmírové sofa? Jen se nebojte, stačí vám mnohem méně a příště už můžete zvát své přátele do budoáru královny Šeherezády:-) Jak přinést do svého bytu šmrnc Orientu?
1. Textil je základním bytovým doplňkem, pomocí kterého můžete podstatně změnit ráz svého domova. Poohlédněte se ve výprodejích, bazarech nebo orientshopech po malém perském koberečku, polštářcích s kašmírovým vzorem, nástěnném textilním obrazu (thangka) nebo pestrých šátcích v teplých barvách.
2. Vonné svíčky v kovových svícnech, aromatické tyčinky zabodnuté do vyřezávaných stojánků a roztodivné aromalampy nejen krásně provoní váš byt, ale také budou skvělými doplňky orientálního interiéru.
3. Lampiony z ručního papíru jsou k dostání v mnoha tvarech, barvách a velikostech v prodejnách s orientálním zbožím, stejně jako sošky Buddhy, Ganéši a Šivy, které můžete dle vlastní fantazie rozestavět na poličky, stolky a skříňky po celém bytě.
4. Nezapomeňte na to, že nejoblíbenějším nápojem Orientu je čaj, proto si pořiďte čajovou soupravu ladící s vaší osobností a na ní servírujte vynikající nepálský, zelený, nebo třeba fermentovaný čaj svým hostům, kteří budou pohodlně rozvaleni na pestrých polštářcích do nebe velebit vaši pohostinnost a váš vkus.