Máte-li podezření, že se k něčemu takovému schyluje u vás doma, neříkejte si: Ono ho to přejde. Nepřejde, protože u tohoto sportu je spotřeba adrenalinu obrovská a neustále vzrůstá. Smiřte se také s tím, že i hloubka, do které se potápěč potápí, neustále zvětšuje “grády”. Z někdějších ubohoučkých tří metříků se najednou stává metrů padesát! Může vám být velice chatrnou útěchou, že s přibývajícími metry stoupá i pojistka dotyčného. Radost to může (teď jsem velice zlá) přinést v momentě, že pojistka je připsána na vás. Nestoupá však pouze výše pojistky a metříků. Stoupají také (bohužel) finanční náklady na veškerá hejblátka, která “to přeci miláčku pochopíš, zachrání život”. Samozřejmě že pochopíte pouze jedno. Že JDE OPRAVDU o život. Méně již chápete, že namísto vašeho nového kostýmku se musí zakoupit sada vodních lamp a počítače, co vyhodnocují reliéf ponoru.
Neméně úžasné jsou také návraty domů, kde již potápěč, šťastně se navrátiv s adrenalinem po kapsách, suší ve vašem společném bytě skafandr, botičky, žaket a já nevím co ještě. Pak se může stát, že místo vášnivého aktu ve sprše se snažíte namydlit si záda ve společnosti černého smradlavého gumového umrlce. Ve stadiu sušení na vás dokonce může vybafnout černý objekt hrůzy po otevření dveří, na kterých je zavěšen. Proces sušení trvá několik dní a já ho skutečně z duše nesnáším!
Běda vám, když nebudete pozorně poslouchat historky z ponoru! Mezi dívkami se vždy najde ta, která to zuby nehty z čirého zoufalství nad svou samotou vydrží. Když podesáté tu stejnou historku s neustále se zvětšující “chobotnicí” prostě nevydržíte, menším rizikem pro vaše duševní zdraví je pro vás právě taková dobrovolnice.
A co bude odměnou za to, když tohle všechno s úsměvem vydržíte? Můžete čekat na břehu až se ON vynoří. Můžete ho doprovázet na exotická místa, kde vás čeká podobný osud s jedním rozdílem. Čekáte na NĚHO na lodi, která se houpe a vy zvracíte. Pak se také za odměnu můžete potopit s NÍM! Nic jiného si totiž váš milovaný celou dobu nepřeje více. Věří, že konečně pochopíte, za čím tak hladově jde. I já jsem se na poslední dovolené u moře nakonec potopila a všechno pochopila. Najednou vidíte svět v jiné říši, kde je ticho a šplouchají vzdáleně vlny. Vznášíte se a nic vás nebolí... A váš muž se do vás podruhé zamiluje! Zkuste to a uvidíte. Vaše dítě pak možná jednou napíše slohovou práci na téma : Můj život s potápěči.

Lenka Miláčková