Ano je to tak, i když se nám to módní časopisy, hudební koncerny a filmové společnosti snaží (celkem úspěšně) zatajit. Média jsou zavalena éterickými bytostmi připomínajícími pohádkové víly, u jejichž nohou leží hromady těch nejkrásnějších, nejbohatších a nejmužnějších mužů. Tak vypadá fikce… A realita? Muži se samožřejmě rádi objevují ve společnosti s dlouhonohou křehotinkou o váze 40 kg i s postelí (protože si myslí, že je to od nich očekáváno), ale doma chtějí mít osobu z masa a kostí, která netráví své chvíle vzdycháním, omdléváním a povláváním ve větru. Nebo už jste někdy viděla chlapa, kterému by imponovala prohlášení typu: “Já celý den zásadně nic nejím, leda knackebrot…” nebo “Kolik joulů má tenhle jogurt?” Naopak. Umíte-li uvařit pořádnou baštu a pak ji s ním s chutí spolykáte, jste jeho navždy. Ale nejde jenom o kuchyň. I v ložnici mají pánové rádi, když je “za co vzít” a obava z toho, že se napíchnou na partnerčinu vyčnívající klíční kost nebo špičaté koleno nijak nezvýší jejich sexuální apetit. Ne nadarmo byla od nepaměti prototypem ženskosti Věstonická Venuše - symbol dostatku, plodnosti a mateřství. Navíc se o hubených lidech ví, že jsou nervózní, zatímco baculatí obvykle svítí optimismem a dobrou náladou (pokud tedy dokážou hledět na svou těžkou váhu s lehkým nadhledem).
Korpulentnější ženy navíc musejí ve svém sebeprosazování projevit mnohem více vtipu a inteligence, aby překonaly bariéru, kterou mezi ně a jejich okolí staví umělé modly s pavoučíma končetinama. Když už se ale naučí se svou figurou existovat, obvykle strčí všechny “hubenice” do kapsy a díky své osobnosti se stanou ozdobou všech párty i lákavou kořistí chlapů, kteří stojí za to.
Jestli si myslíte, že jsme chtěly naštvat štíhlé dívky nebo se jim nějak nechutně mstít, tak jste vedle. Jasně, i ony mají své přednosti a spoustě chlapů se určitě líbí. Naštěstí pro všechny má každý svůj vlastní vkus a názor… Ale proč jednou taky trochu nepozvednout sebevědomí baculkám? A vůbec, jestli nám nevěříte, tak ze zeptejte přítele, kamaráda, bratra, tatínka, kolegy, šéfa…