Ovoce i zelenina by mělo být pro malé dítě úplně dozrálé a stále po ruce, také je dobře zvykat dítě na sušené ovoce, které rychle dodá unavenému uličníkovi potřebnou energii.

Váš drobeček nechce čerstvé ovoce? Zkuste malého odpůrce ovoce ošálit a ke kouskům ovoce připravit dip z tvarohu nebo jogurtu. Stačí ochutit tvaroh lžící vanilkového pudinku a pěkně ušlehat. Jogurty dostanete již ochucené. Dítě si kousky ovoce namáčí do dipu, pochutná si a přesnídávka je na světě.

Děti nemají chuť k jídlu, jen by lízaly zmrzlinu? Udělejte jim koktejl s vanilkovou zmrzlinou: l hrnek mléka, 1/3 hrnku vanilkového jogurtu 1 kopeček vanilkové zmrzliny. Vše umixujte a hned podávejte s brčkem – vaše pusinka si bude připadat jako na dospělácké party, uvěří, že vás přesvědčila o nutnosti dávat si jen zmrzku a vy budete zároveň vědět, že jste nenápadně vnutila dítěti mléko, které nepije, a jogurt, který jinak vztekle prská.

Máte problémy se snídaněmi? Zkuste kousky celozrnného chleba nebo rohlíku namazané máslem a obložené čerstvě nakrájeným ovocem. Sladká chuť ovoce třeba bude dětem po ránu vyhovovat více než sýr či paštika.

Pokud byste chtěla do drobečka vnutit zeleninu, na kterou se obyčejně šklebí, zkuste mu obložit namazaný krajíc chleba kousky zeleniny tak, že na chlebu vznikne třeba okurkový medvěd nebo auto z plátků mrkve s rajčatovými koly .

Jestli máte v zásadě problém s teplými jídly, mohla byste pro broučka připravovat jídla, která budete na talíři všelijak zábavně aranžovat, například bramborová kaše bude obličej, na něm dvě oči – obalované kuřecí nugetky, nos – okurka a pusinka z půlky plátku rajčete. Když ještě přibudou salátové vlasy, odpor malého protivníka bude zaručeně zlomen. Vy se pobavíte při vytváření jídelních aranží a vaše dítě se bude na vaše stále nové nápady těšit.