Silvestrovská noc se valem blíží a je nutné dobře se na ni připravit. Nejprve je třeba stanovit místo, kde budete se svými přáteli slavit. Samozřejmě je žádoucí, aby se bujará oslava nekonala ve vašem příbytku, proto je dobré připravit si celou škálu důvodů, proč to u vás nejde. Takovým osvědčeným důvodem jsou sousedé, kterým vadí hluk, technické potíže, jako je nefungující topení nebo havárie vody, ale můžete použít i návštěvu stařičké tety z venkova, která by večírek psychicky nevydržela. Je pochopitelně jasné, že i ostatní členové vaší společnosti budou chtít odvrátit katastrofu od svého bytu, a proto se nakonec bude konat přestřelka závažných důvodů jednotlivých členů společnosti. Když budou vaše argumenty nejslabší, protože vaši přátelé vyhořeli, čerstvě se přestěhovali nebo mají na návštěvě ještě starší tetu než vy, budete muset ustoupit. V tom případě zahajte přípravy.
V celém bytě srolujte koberce a sundejte záclony. V případě, že máte mezi svými přáteli nějakého amatérského pyrotechnika, uvažujte o tom, že si necháte strop svého bytu potáhnout ocelovým plechem o síle 2 mm. Všechny roztříštitelné předměty odneste k příbuzným a z půdy domu si vypůjčte minimax.
Protože vaši hosté budou zajisté konzumovat potraviny a nápoje, je nutné pořídit si pro tuto příležitost několik sad papírového nádobí a umělohmotných kelímků, nebojte se, že vás pomluví – oni by to neudělali jinak.
Při nákupu potravin a nápojů upřednostněte zásadně sypké oříšky, tyčky a sušenky. Nikdy nevolte majonézové ani jiné pochoutky, které se dají jen těžko beze stopy setřít ze stěn. Nápoje mějte doma zásadně bezbarvé, jako je bílé víno nebo vodka, pokud jsou vaši přátelé ortodoxní vyznavači červeného vína, uvažujte o tom, že potáhnete stěny bytu igelitovou fólií nebo se smiřte s tím, že po Novém roce budete malovat na růžovo.
I když se svědomitě připravíte a nic neopomenete, až vaši přátelé po silvestrovském večírku odejdou, bude vám připadat, že jste vyhořeli a právě se přestěhovali zároveň.