1) Zbavte se pocitu, že svůj prohřešek máte napsaný na čele. Jste z toho zbytečně nervózní a nepřirozeným chováním jenom upozorníte na skutečnost, že se něco stalo, a váš protějšek vás začne podezírat. Pokud se tohoto pocitu opravdu nemůžeze zbavit, noste vlasy do čela a nestříhejte si ofinu.
2) Za žádných okolností nenoste po kapsách milostné dopisy nebo předměty, které by vás mohly usvědčit. Nikdy nevíte, kdo se vám podívá do kapes nebo vám čirou náhodou něco vypadne. Milostný dopis je při odhalení předmět doličný číslo 1, tak ho raději hned po přečtení zničte!
3) Pokud vám milenec zavolá v nejnepříjemnější chvíli, kdy vás všichni poslouchají, zachovejte chadnou hlavu, nekoktejte, nerudněte a odpovídejte klidně. Je výhodné domluvit si heslo jako třeba „dnes mě bolí hlava“, aby ten druhý pochopil, že není čistý vzduch. Mažte hned došlé milostné a žhavé SMSky.
4) Pečlivě vybírejte komu se svěříte. Aby se vám nestalo, že vašemu muži zavolá nějaká „dobrá“ duše, která to s ním myslí opravdu „dobře“. Jediná obrana: Je to závist, jak nám to klape, miláčku!
5) Jestli jste začala nosit erotické prádlo, noste ho i doma. Noste ho pořád a doma švitořte, jak je pěkné a ptejte se svého zákonného protěšku, jak se mu líbí.
6) Pokud přece jen hrozí odhalení, nepropadejte depresi. Vezměte rozum do hrsti a vymyslete střelhbitě jakoukoli výmluvu, i těžko uvěřitelnou. Podvedení chtějí slyšet všechno, jen ne pravdu. Pokud berete svou nevěru jen jako bezvýznamný flirt a nechcete za sebou spálit mosty, nepřiznejte nic.
7) Přehodnoťte si sama pro sebe, co by vám váš nový vztah přinesl nového. Jestli jsou pro a proti vyrovnané, vraťte se.