Když se holka vdává nebo vrhá do společného proudu žití se svým vyvoleným, měla by si ho dobře očíhnout, hlavně se seznámit s budoucí tchýní a tak trochu zasondovat, co všechno musel ten její Pepa, Karel nebo Michal doma dělat. Když zjistí, že nic, měla by si uvědomit, že co se v mládí nenaučil, těžko bude teď hledat.
Nedávno jsem v jednom ženském časopise četla, že takovým testem na budoucího domácího pomocníka by měla být romantická večeře, na kterou HO pozvete k sobě, po níž místo erotické výzvy z vaší strany bude následovat předmanželský skotský střik v podobě věty: Já jsem vařila, neumyl bys nádobí? Myslím, že podobné lámání přes koleno se ve vztazích nevyplácí a ani taktika já jsem udělala to, tak ty teď zase udělej tohle není taktika zrovna diplomatická.
Ty z vás, jež muže už viděly z větší blízkosti než deset metrů, jistě poznaly, že nic není horší, než pokud je muž do něčeho pod tlakem nucen. On udělá všechno, někdy dokonce i rád, ale až se jemu bude chtít. Toto jeho vlastní chtění je možno uspíšit pouze kladnou motivací, obdivem, chválou a rozmazlováním.
Dobrá taktika je také přepustit mu ty práce, které jej baví. Obvykle to bývá vaření – je jasné, že po jeho působení bude vaše kuchyň připomínat Hirošimu, ale neodrazujte jej od toho – muži obvykle vaří dobře a s invencí.
Můžete se také pokusit nenápadně jej zlomit ku pomoci předstíráním, že něco nezvládnete, to se týká především těžších prací, jako je nošení prádla na mandl, věšení záclon a podobně. Tahle taktika je dobrá, ale POZOR, nesmí vás nikdy později chytit při věšení záclon!
V zásadě je však důležité, pokud nejste totální semetrika a on bačkorář, smířit se s tím, že každý přebírá své domácí modely a nese si svou výchovu do budoucna. Tedy, pokud máte doma chlapa lenocha, snažte se alespoň syny vést k práci v domácnosti – svou osvíceností pomůžete dalším pokolením žen!