Na co byste si měla dát pozor, máte.li doma prcka?


V kuchyni hrozí dětem riziko popálení jak o rozpálenou troubu (ty moderní mají např. trojité sklo ve dveřích, které zmírňuje toto nebezpečí), ale také ostré předměty a nevhodně (tedy na dosah) uložené malé domácí spotřebiče.


V obýváku může být zdrojem nepříjemných úrazů kobereček, který podkluzuje (zvažte možnost použití protiskluzové podložky, která je běžně k dostání), ale také například horká káva na konferenčním stolku, které si při rozhovoru s návštěvou zapomenete všímat. Bohužel statistiky říkají, že největší procento popálení dětí vzniká právě díky nepozornosti rodičů.


V koupelně nenechávejte menší děti nikdy samotné a zásadně jim nedovolte přinášet sem a zapínat jakékoliv elektrické spotřebiče, neboť voda a elektrický proud – to je nebezpečná kombinace. Máte-li v koupelně pračku, nepouštějte k ní menší děti v době praní (už při jejím nákupu je dobré uvažovat o výběru takového typu, který je vybaven bezpečnostní dětskou pojistkou).


Jaké nebezpečí hrozí dětem v dětském pokoji? Především nábytek s ostrými rohy nebo skleněnými dvířky, také je důležité, z jakého materiálu je vyroben. Některé nekvalitní dřevotřísky totiž uvolňují do vzduchu látky, jejichž vdechování poškozuje zdraví toho, kdo v místnosti pobývá. Pozor na okna a balkonové dveře – je nutné je zabezpečit před otevřením speciální zarážkou.