
V kuchyni hrozí dětem riziko popálení jak o rozpálenou troubu (ty moderní mají např. trojité sklo ve dveřích, které zmírňuje toto nebezpečí), ale také ostré předměty a nevhodně (tedy na dosah) uložené malé domácí spotřebiče.
V obýváku může být zdrojem nepříjemných úrazů kobereček, který podkluzuje (zvažte možnost použití protiskluzové podložky, která je běžně k dostání), ale také například horká káva na konferenčním stolku, které si při rozhovoru s návštěvou zapomenete všímat. Bohužel statistiky říkají, že největší procento popálení dětí vzniká právě díky nepozornosti rodičů.
V koupelně nenechávejte menší děti nikdy samotné a zásadně jim nedovolte přinášet sem a zapínat jakékoliv elektrické spotřebiče, neboť voda a elektrický proud – to je nebezpečná kombinace. Máte-li v koupelně pračku, nepouštějte k ní menší děti v době praní (už při jejím nákupu je dobré uvažovat o výběru takového typu, který je vybaven bezpečnostní dětskou pojistkou).
Jaké nebezpečí hrozí dětem v dětském pokoji? Především nábytek s ostrými rohy nebo skleněnými dvířky, také je důležité, z jakého materiálu je vyroben. Některé nekvalitní dřevotřísky totiž uvolňují do vzduchu látky, jejichž vdechování poškozuje zdraví toho, kdo v místnosti pobývá. Pozor na okna a balkonové dveře – je nutné je zabezpečit před otevřením speciální zarážkou.
Nový komentář
Komentáře
Ťapina: je jich vic typu, od prosteho retizku, az po takove mechanismy, ktere umozni okno pootevrit jen tak, aby dite nemohlo vylezt.
Když jsem byla malá, tak jsme měli akorát chlupatinou omotaný stůl, kvůli rohům.
Andula: Jak vypadají pojistky na oknech? To neznám.
Dáváme si celkem bacha, měli jsme zábarny u šuplíků, v zásuvklách, když jsme bydleli ve 4. patře tak i pojistky a oknech.
Doma hrozí největší nebezpečí nejen dětem, ale stává se tam nejvíc úrazů i dospělým.