1. Vždycky jste ta „druhá“. Ta první je většinou nesmírně chápavá a skvělá. Má pouze nějakou drobnou vadičku, pro kterou s ní ženatý mužík zpravidla nemůže spát, a proto musí spát s vámi.
2. Veškeré svátky bude ženatý mužík slavit se svou rodinou. Sice ho to nebude bavit, bude trpět a toužit po vás, ale vy jste tak chápavá, že raději budete sedět sama doma jako pecka a koukat do oken cizích lidí, kteří se baví pěkně pohromadě.
3. Názory, že ženatí muži si vydržují své přítelkyně, jsou mylné. „Vyluxuje“ vám lednici, vypije všechen alkohol a pak si postěžuje, že žena chce nový koberec a tudíž jí ho koupí. Vám NE. Protože byste se mohla urazit, že si vás chce vydržovat.
4. Veškeré práce doma se musíte naučit dělat sama, případně vám váš kocourek vysvětlí, jak se co dělá, protože, když už má na vás tak málo času, nebude ho přeci ztrácet malováním.
5. Doma ženě vymaluje!
6. Pokud má ženatý přítel doma děti, jsou vždycky velice citlivé a jeho vztahem trpí. Toto vám neopomene zdůraznit nejméně jednou týdně, abyste měla také vy špatné svědomí. Děti trpí i v případě, že o vás neví!
7. Nepočítejte s tím, že budete volat o pomoc, když vám praskne vodovodní potrubí, nebo se rozbije auto, protože tou dobou bude váš přítel určitě na chalupě s rodinou a nebude moct za žádnou cenu přijet. Protože: jak by to vysvětlil!
8. Představa, že když bude s vámi, bude stále vtipný a zábavný, platí pouze z počátku. Po pár měsících začne být unavený, stěžovat si na práci a na rodinu. Pozor, nikdy s ním nesouhlaste v kritice jeho rodiny! To, že on říká, že je jeho žena mizerná kuchařka, je z vašich úst bráno jako přímá urážka a budete označena za závistivou mrchu.
9. Celé vaše okolí vás bude brát jako rozvracečku šťastného manželství. To, že jste již třetí milenka v řadě, je fakt zcela nedůležitý.
10. Všichni si budou myslet, že jste blbá a nikdo si vás nechce vzít, protože jste divná.


Proč jo?
Protože ti, kteří zůstali svobodní, jsou zapřísáhlí staří mládenci, lakomci, hypochondři, trpí oidipovskými komplexy, notoričtí alkoholici, závislí na drogách, nebo mrtví. Tak proto!

Ivana Málková