Láska prochází žaludkem, proto utvořte pakt s jeho matkou a nad lahví griotky z ní vytáhněte recepty na jeho oblíbená jídla. Pokud jeho matka neumí vařit, máte to ještě jednodušší – cokoliv mu nabídnete (i když to bude čína od stánku), jej nadchne. Pokud jeho matka nevydá rodinný recept ani pod pohrůžkou násilí, přihlašte se neprodleně do kurzu Magadaleny Rettigové.

Všichni muži jsou ješitní, a proto neváhejte chválit jej od nevidím do nevidím, ať už se jedná o úspěchy v práci (váží si ho tam tolik, že už pět let sedí na stejné pozici), zatlučený obraz (zničil přece jen dvacet hřebíčků, dvě kladívka, trochu naštípl rám a palec má ještě docela zdravý!) nebo sportovní výkon (ten Vaňousek hrál jako ponocný, miláčku, kdyby ten hajzlík neužíval anabolika, zcela určitě bys vyhrál ty). Jestli váš drahý v ničem zrovna nevyniká, alespoň mu pochvalte postavu, barvu hlasu nebo kravatu. Pokud by však i toto znělo jako výsměch, raději se poohlédněte po jiném…
Buďte krásná, mladá, štíhlá, usměvavá a chápavá – prostě dokonalá ve všech ohledech, protože jestli nebudete, tak bude nějaká jiná. A i když bude o deset kilo těžší, o dva roky starší a k tomu ještě šišlavá, zmákne-li předchozí dva body lépe než vy, jste ztracena.