Vyslechnuto na Valentýna v tramvaji

- Tak co dneska koupíš?
- Asi si dám vlašák…
- Já myslel jako k Valentýnu, ty brďo.
- Jo, no to sem se tě chtěl zrovna zeptat, že bych to koupil taky. Hele Maruš je skoro jako tvoje Jaruna, tak sem myslel, že bysme jim koupili jako něco podobnýho, dyž sou skoro stejný.
- Sem ti včera sondoval, co že by jako chtěla a pocem, hele, vona se ti začala chichotat a že prej chce překvapení. Sme spolu 14 let a vona vode mně chce překvapení! To bylo samý hihi a chichi a neřeknu. A neřekla. Sem myslel třeba utěrky, co? Nebo pantofle. Vona by chtěla takový s tím peříčkem, jako má Alexix v Dallasu. Já jí povídám: Maruš, budeš jako blázen, dyk to pro tebe není, dyk se ti děti budou smát.
- Hele Pepku, minulej rok sem nekoupil nic, povídám si, že v našem věku… a teď se podrž. Držíš se, jo? Si vem že bulila celej večer, že jako holky v práci každá něco dostala a vona nic a že si teďka bude muset něco vymyslet, aby to jako nevypadalo, že to u nás neklape. A hele, víš co řekla že sem jí koupil? Prsten se smaragdem! No já musel vypadat jako debil před těma buchtama. A víš co vona dala mně? No to bys neuhod. Nevíš, co? Slipy s nápisem Sem bejk a krabičku prezervativů se zvířátkama – sem to dal potají klukovi. Se na dílně slíknu a chlapi se podělaj smíchy. Sem bejk! To jí určitě někdo poradil. Jinak by mi koupila fusekle jako na vánoce.
- No čeče, Franto, já dostal loni vod Jaruny takovou loď, co se staví. Já starej cholerik dostal stavebnici a že prej abych jako byl večer doma a stavěl místo vysedávání po hospodách. To víš, že sem na to ještě nešáh. Akorát někdy jí to čapne a chodí s tou lodí, co je v krabici, po bytě a říká, kam by si jí jako postavila, dyby byla postavená. Dobrý, né? Já ti nevim, kam na to chodí.
- Hele, já si myslím, že bysme měli zajít k Procházkům. Dneska točí Karel, ten určitě bude vědět. Dáme pár kousků a vono to přijde samo. A nebo se aspoň vožerem a bude nám to jedno.


Helena Pelikánová

Reklama