Mé podezření se dostalo do dimenze jistoty. A ta hnusná, obludná jistota mi zaklepala na rameno a řekla „No tak jsem tu.“ Dala jsem se do usedavého pláče, naříkala, litovala se, přísahala že ho zabiju, tázala se našeho psa, jehož srst jsem zmáčela slzami, proč mi to udělal. Pes nic neřekl, tak jsem se opila jako ještě nikdy v životě.
Další den jsem běžela ke kamarádce a všechno jí vyžalovala. A pak jsem jí to vyžalovala ještě jednou. A pak ještě. Cpala jsem jí to celý den. Potom jsem se stala krásnou ženou. Pomáhal mi kadeřník, oděvní průmysl, kosmetička, paní u solária, cvičitelka aerobiku a moje vůle. Nevěřily byste, kolik vnitřní síly v sobě v podobné situaci můžete nalézt.
Když už jsem byla krásnou ženou, našla jsem nějaké chlapy na Seznamce a dala si s nimi sraz, abych si ověřila, zda působí můj nový image.Teď, když na to koukám z odstupem, nepůsobil ani tak můj vzhled, jako já sama, podpořená vědomím, že jsem teď tak pěkná. Všichni do jednoho mi řekli, že mě milují, a na můj mobil začala chodit jedna romantická SMS za druhou.
Výsledek? Blažej se divil, kdo mi to pořád posílá zprávy. Už mi najednou nepřipadal tak jedinečný, jako dřív. Už se mi nezdálo, že On je můj život a že když spolu nebudem navěky, umřu žalem.
Moje pomsta byla sladká: Ten den přišel Blažej domů dřív než bylo poslední dobou obvyklé. Já jsem přišla daleko později, než bylo předtím obvyklé. Byla jsem lehce v náladě. Před domem jsem se navoněla vzorkem pánského parfému. Nesla jsem si nádhernou košatou kytici růží (padla na ní snad půlka výplaty!). Blažej nechápal. Usmívala jsem se zasněně a myslím, že jsem ještě nikdy nebyla tak krásná. Blažej začal křičet, kde že jsem to byla. Řekla jsem, že tohle nemusím poslouchat a že mám kam jít (významný pohled k růžím) a odešla jsem. Středem. Anglická královna hadr. Samozřejmě ke kamarádce - ale to on nevěděl. Nechala jsem mu celou noc na přemýšlení. Druhý den přinesl pugét růží. Myslím, že ho už zase miluju...Petra