Dvacetiletý mladíček, co měl ve svém chmýří pod nosem dolepeny celé trsy umělých řas, sotva domutoval a tvrdil, že je mu třicet, ukáže mi cestu rájem a má ho dvacet cm. Po dalších třech sklenkách už ho měl vlastně přes 20 cm a po dalších třech se mi - těsně před tím, než spadl pod stůl - přiznal, že je panic.

Sedlák, chlap jako hora, jedno obočí přes obě oči – zajímalo ho, zda umím dojit krávy, tlouci máslo, zabít králíka, sekat trávu a jaké mám zkušenosti s jarní orbou. Poté, co jsem odpověděla na všechny dotazy záporně, mě požádal, ať se postavím. Řekl, že mám pěknou, pevně stavěnou pánev a kolik prý chci dětí. Když jsem mu (dost udivena) odpověděla, že nejvíc tři, zhnuseně vyplivl to párátko, co žvýkal celou dobu, a odešel.

Sociální demokrat , čtyřicetikilový chlapíček, pozval mě k sobě na kávu se sociálně demokratickým cukrem, co mu zůstal od voleb. Tak jako náctiletí mívají pokoj vylepený plakáty Lunetiků a Michaela Jacksona, v jeho bytě se na vás odevšad dívali socdemáčtí předáci. Tak tenhle chlápek už to se mnou měl vymyšlené – já mám syny, on své dvě děti vysoudí do vlastní péče, uděláme si ještě jedno, dvě levičácky zaměřená robátka a já, když budu v domácnosti, můžu alespoň vyrábět a vylepovat letáčky.

Břetislav, přiběhl k mému autu v silonové bundičce a sparťanské šále, gentlemansky mi otevřel dveře a začal ječet: „Jéžiš, ty si krásná, ty si nádherná, to mi ani chlapi v práci nebudou věřit..!“ Po hodince už začal plánovat, jak spolu zařídíme byt a po další hodince přemýšlel, kam si na chatě postavíme stařecký verpánek.


…a poslední z nich byl můj současný přítel. Hned napoprvé to vypadalo, že se už léta známe. Chodili jsme po náměstí, kupovali si klobásy u stánků, popíjeli grog, smáli se a nakonec usnuli v jedné čajovně, odkud nás vyhnali, ať jdeme spát domů. Tak jsme šli a už tam žijeme čtyři roky.

Takže - chcete-li chlapa, dejte si inzerát! Nejen že poznáte celou škálu druhů z mužské říše, že se časem budete moci i živit jako znalkyně chlapské typologie, ale jeden z nich (první, pátý, tisící) bude určitě ten pravý.