Moje kamarádka už nějaký čas shání práci. "Tak co?" zeptala jsem se jí tuhle, když se vrátila z asi dvacátého přijímacího pohovoru. "Ále, přišla tam nějaká blondýna a všichni se z ní posadili na zadek!" Tmavovláska Pavla zdeptaně zahodila kabelku do kouta, skopla z nohou lodičky, usedla do křesla a odevzdaně pravila: "Na zítřek jsem se objednala ke kadeřnici."
Jak to vlastně s těmi blodýnkami je? Mají je muži raději? Líbí se jim víc Claudia Schifferová, Kim Basingerová a Jana Štefánková než třeba Sandra Bullocková, Winnona Ryderová, Demi Mooreová či Lucie Bílá? Zúčastněte se naší ankety.
Jedním z možných důvodů, proč silní mužové podléhají vábení zlaté hřívy, je fakt, že pravých a nefalšovaných blondýnek je jako šafránu. Muži mají v genech odnepaměti zakódovanou touhu po vlastnictví něčeho jedinečného, zvláštního, neopakovatelného. Proto je také většina sběratelů vzácných obrazů, starožitného nábytku nebo známek mužského pohlaví. A fakt, že přirozené zlatovlásky z naší planety pozvolna mizí a že není daleko doba, kdy nenajdete ani jedinou „pravou“, ještě zvyšuje cenu plavovlasých andělů . Ale ještě je tady chemie, a pak si pánové lámejte hlavu! Pravost těžko vyzkoušíte.
Vy, které se marně zlobíte na své předky, že vám dali do vínku tak nemožně tmavý vlas, utřete slzu z oka a čtěte dál. Z reklamních prospektů se sice blaženě zubí dokonalé krásky s vlasy jako len a prodejny hraček jsou plné blonďatých barbín, ale každý líc má i svůj rub. A blondýnky mají život jen zdánlivě snazší než vy!
Musejí si totiž dávat veliký pozor na
* sluníčko (jejich pleť je citlivější a mnohem náchylnější ke spálení než vaše, navíc má větší sklon k tvorbě vrásek)
* vlasy (jsou jemnější a křehčí než vlasy tmavé, vyžadují proto ohleduplnější péči)
* únosce (blondýnky se světlýma očima jsou výhodným vývozním artiklem do blízkých i dalekých zemí)
* vtipálky (víte přece, že blondýny jsou oblíbeným terčem vtipů o jejich poněkud mdlejší inteligenci)
* kamarádky (ty jim totiž obvykle závidí pozornost mužů, a od závisti už je jen krůček ke zradě)