Je nemálo žen, které se již jako malá děvčátka, ba možná již v prenatálním období svých životů naučily od svých matek tomu, čemu zde dáváme jméno – pasivní agresivitě. To není vykonstruovaný rádoby psychologický termín, nýbrž zcela přesně definované chování, jímž se agresorka obrací ke svému okolí, a to zejména k mužům. Většina žen, které bychom jednoznačně klasifikovali jako pasivně agresivní, pokud je vidíme ve společnosti mužů, jeví se jako zcela normální osoby ve společnosti čistě ženské.
Jaké jsou tedy hlavní symptomy tohoto jednání?
Pasivní agresorka je stále unavena, mnohdy má na krajíčku, nic neumí a není ani schopna se ničemu naučit, kvítek jejího života se kymácí na tak tenkém stvolu, že je třeba s ní zacházet s maximální opatrností, abychom jej nedejbože nezlomili. Je tak slabá, že se často nedokáže sama obsloužit, a tudíž je na ostatních, aby zajišťovali plnění všech agresorčiných potřeb – většinou se to děje pod heslem „…když už stojíš“ , které je pronášeno s trpitelským zbídačeným obličejem. Jedinou aktivní částí těla nefalšované pasivní agresorky jsou oči, které bleskurychle rejdí po okolí a vyhledávají oběti, které pak hypnotizují zoufalým pohledem.
Pokud se dobře podíváme po svém okolí, najdeme v něm jistě hned několik více či méně zamaskovaných pasivních agresorek, na nichž je velmi zajímavé to, že přestože jsou povětšině nevábného vzhledu – od chudokrevných anorektiček až po tvarohovité nakypřenky – jsou většinou velmi dobře vdány, jejich manželé bývají nejen dobře postavení a finančně zajištění muži, většinou jsou to ještě ohromní fešáci a – světe, drž se! – často je zde ještě přítomen milenec, což obvykle bývá pohledný manžel nějaké normálně schopné ženy.
A zde je ten důležitý bod – protože manžel normálně schopné ženy má na milenky čas!
Rada na závěr: Pokud si chce průměrně schopná normální žena udržet svého partnera, měla by do svého normálního chování přimíchat trochu pasivní agresivity – vždyť ona sama taky všechno nezvládne, bude trochu unavená a přestane mít celou domácnost na povel – manžel se zapojí, pomůže, dojde nakoupit, umyje okna… a tím pádem NEBUDE MÍT NA MIMOMANŽELSKÉ AKTIVITY ČAS.

Reklama