Minule jsme nabízeli tipy na malované sklo pro dospělé, dnes přinášíme rozšíření této techniky, abyste mohli pracovat i s dětmi. Jedná se o malování obrázků, které po zaschnutí sejmete z podložky a můžete jimi ozdobit sklo, lakované povrchy a vůbec všechny hladké plochy v bytě.
Budete potřebovat: hladkou podložku, na které budete pracovat (nejlépe sklo, ale mohou to být i klidně průhledné tvrdší desky na spisy), barvy. Barvy zakoupíte v prodejnách výtvarných potřeb nebo v prodejnách hobby. Jsou to speciální barvy - konturovací pasta v různých odstínech a barvy na vyplnění plošek mezi konturami. Protože jejich cena není malá, nekupujte zbytečně celé sady, barvy se dají míchat mezi sebou.
Na čistý odmaštěný povrch nanesete přímo z tubičky konturu budoucího obrázku. Po jejím zaschnutí vyplníte opět přímo z tuby barvami, aby byly barvy dokonale vyplněné, roztáhněte je až ke konturám pečlivě špejlí. Barvy můžete i nanášet přes sebe, po zaschnutí se prolnou a vznikají zajímavé efekty. Po dokončení nechte dokonale zaschnout, až barvy zprůhlední a zgelovatí. Potom opatrně sejměte z podložky a nalepte – obrázky báječně vypadají v dětském pokoji na okně, na skleněných výplních dveří nebo na zrcadlech.
Hot tip: V dnešní době nálepkové mánie, která jistě zachvátila i vaše děti, můžete s dětmi vyrobit maličké nálepky – ty naše jdou na dračku, moje dcera je vyměnila za fosforeskující báječnosti, které jsem jí odmítla koupit.