Sama si moc dobře pamatuju, jak jsem teprve před dvěma lety při stěhování z maličkého krcálku 1 + 1 do mnohem většího bytu zjistila, že máme doma asi milión věcí. V podstatě odporovalo fyzikálním zákonům, aby se všechny ty naprosto nezabalitelné nesmysly byly do našeho dosavadního bytu vešly. Ale pokud jsem se s nimi nechtěla nadobro rozloučit (a to jsem nechtěla, protože citový vztah k předmětům je jedním z mých zlozvyků), musela jsem je jednu po druhé vzít do ruky a zabalit. Byla to fuška a dodnes nevím, jak se to podařilo. Nebýt ochotných příbuzných i kamarádů, kteří přiložili ruku k dílu, včetně toho, že sehnali dopravu, asi bych to tehdy vzdala. Vzpomínám si na ten strašlivý pocit, když jsem v nové bytě stála nad neuvěřitelně rozlehlou hromadou krabic a pytlů, která čekala na to, až znova (blízka infarktu) vezmu každou věc pěkně do ruky a navíc ještě rozhodnu o jejím umístění. Přiznám se, že dodnes nevím, kam jsem v tehdejším pomatení smyslů některé z nich uložila. Možná se to dozvím až při příštím stěhování:-)
Pokud nemáte náturu na podobnou anabází nebo nedisponujete ochotnými členy rodiny a kamarády, můžete si na stěhování sjednat odborníky. Většina stěhovacích firem dnes nabízí nejen dopravu vašich věcí z místa A na místo B, ale také vám všechno pěkně demontuje, odpojí a zabalí a v novém bytě zase smontuje, instaluje a vybalí (třeba až do skříní) podle vašich instrukcí. A vy pak už jen přijdete a bydlíte. Pravda, něco to stojí, ale zase odpadají infarktové situace. Stěhovací služby samozřejmě nestěhují jen byty, ale můžete si je pozvat, pokud jste dostala od šéfa příkaz zařídit přestěhování kanceláře (z patra do patra, z budovy do budovy, nebo z města do města). Navíc vám po dohodě klidně odstěhují starožitnou almaru, piáno, sousoší a asi by zvládli i bronzový zvon nebo sarkofág i s mumií.


Stěhování najdete i na Internetu, podívejte se například na stránky stěhovacích firem Podrazil, Balík, Manus nebo Transpex Stěhservis