Rakouská lyžařská střediska jsou pro našince zajímavá ponejvíce tím, že jsou blízko. Tím nejbližším a ve srovnání s českými horami mnohem zajímavějším je lyžařské centrum Hinterstoder.
Máte-li rádi příjemné poježdění bez front a na upravených sjezdovkách všech náročností, určitě si tu přijdete na své. Velkým lákadlem pro ty, kdo mají do kapsy poněkud hlouběji a nehodlají do Rakouska vyrazit vlastním vozem a najímat si zimmer v některém z místních penzionů, je nabídka mnoha českých cestovek, jež nabízejí za příjemné ceny (něco přes tisícovku) víkendové pobyty s noclehem v Jižních Čechách. Za dvoudenní permici pak zaplatíte v šilincích 510 (dospělí) a 330 (děti). Pak už jen nějaký ten řízek, čokoláda pro získání energie a teplé či studené pití nebo hutná polévka se tam pořídí v řádu desítek rakouských šilinků…
Hlavně se ale na Hinterstoderu můžete těšit z krásných panoramat, dlouhého poježdění (ta nejdelší sjezdovka má přes pět kilometrů) a kromě toho zde již druhým rokem slouží lyžařům supermoderní šestisedačková lanovka.
Více o Hinterstoderu najdete například na oficiálních rakouských stránkách www.hinterstoder.at.