S dnešní módou a oblibou rustikálních interiérů a rozličných tradičních textilních technik přicházejí nesčetné druhy a vzory lněných a bavlněných látek, které vám poskytnou inspiraci, jak na to. Pokud budete vytvářet vlastní kreace, je dobré si před započetím výběru látek uvědomit, na jakém stole budou vaše ubrusy a prostírky ležet, popřípadě v jaké kuchyni budou viset vaše chňapky a utěrky. Nikde není psáno, že vaše kuchyň musí mít monochromatický ráz a všechno kostkované, ale je pravda, že barvy a vzory je třeba ladit citlivě a uvážlivě.

Půvabně vypadají a velmi jednoduché na výrobu jsou jednobarevné ubrusy se vzorovanými lemy, jež jsou doplněny prostírkami ze stejné či podobné látky, jako je lem. Pokus se rozhodnete udělat prostírání hranaté, zvládnete je i jako naprostá začátečnice.

Pro zkušenější švadlenky pak můžeme nabídnout rozličná prostírání s jednoduchými patchworkovými vzory a s jednoduchým quiltováním – ručním prošíváním, které vypadá krásně a velmi profesionálně. Tyto náročnější výrobky pak můžete doplnit dalšími kuchyňskými doplňky – například krytem na konev, aby nechladl čaj, sedáky na židle, chňapkami a utěrkami, kapsáři, pytlíčky a dalšími drobnými radůstkami.

Zajděte si pro inspiraci do studia Patchwork v Masné ulici 20, Praha 1 – anebo zkuste vyhrát, do dnešní soutěže nám majitelka obchodu Bohdana poskytla cenu, nákup v ceně 600,- Kč.