Současní skláři využili všech historických znalostí, zkušeností a starých technologií a podařilo se jim vytvořit věrné repliky, které zachovávají všechny vlastnosti a charakter původních, dávno rozbitých originálů. Novodobí skláři toto sklo vyrábějí ve snaze oživení tradic a ruční výroby skla, která má jako řemeslo v lidské činnosti již tisíciletou tradici.
Lesní sklo má velmi charakteristický vzhled – je nazelenalé až olivové barvy a zůstávají v něm drobné bublinky jako pozůstatek specifického výrobního procesu. Jsou pro něj charakteristické stopy na dně nádob, kde je patrné odloučení nádoby od sklářské píšťaly a jsou zdobeny převzatými středověkými dekory, jako je žebrový vzor, tažené kapky či štípané nálepy.
Myslím, že pít z takových sklenic, to je jako na chvilku se zastavit v šíleném kolotoči dneška. Nejde se z nich v letu napít Spritu, postavit je do dřezu a zase běžet… S takovým pohárem v ruce plným dobrého vína se hodiny sedí a rozjímá – že, Bušku?
Pokud byste měli o džbány, karafy, poháry či vázy zájem, zkuste je vyhrát v naší soutěži nebo si je můžete objednat na adrese www.cellarius.cz nebo zakoupit v prodejně Cellarius v pasáži pražské Lucerny nebo v Budečské ulici na Vinohradech.