Je jí 35 let, má požehnaně dětí, dva vlastní malé kluky a dvě nevlastní velké holky, za manžela má Tvrdohlavého Stanislava Diviše, malíře a kapelníka skupiny Krásné nové stroje, dále má psí holky Vilmu a Nanynku, momentálně asi tak pět štěňat, větší množství koťat a keramickou dílnu, kde páchá rozličná kouzla a čáry s glazurami, hlínou a dalšími tajemnými ingrediencemi.
Před třemi lety dali s celou rodinou vale hlavnímu městu a teď si žijí u Kutné Hory v bývalé hospodě poklidným životem. Jako do oázy klidu a pohody k nim jezdí nesčetně návštěv, takže si Terka nemůže na nedostatek podnětů a nudu venkovského života naříkat. Kromě vlastní tvorby mají ještě oba s manželem obchod s francouzským vínem, takže na nedostatek práce si rozhodně nemohou stěžovat. Terka si naopak naříká, že má na vlastní práci v dílně čím dál méně času.
Tereza dělá užitou keramiku – hrnky a misky, konvice a prapodivné trojnožky, které jsou zdobeny tajemnými kabalistickými znaky nebo značkami středověkých řemeslníků. Její keramika je zcela originální a osobitá, dekory i kombinace glazur si sama vymýšlí, takže co si od ní koupíte, to budete mít jenom vy.
Na svém kontě má Terka tři samostatné výstavy, všechny velmi úspěšné, ale sama říká, že nejraději jezdí prodávat na trhy, protože je to zároveň zábava a kontakt s lidmi, kteří její práci na místě ocení.
Poslední dobou, aby toho neměla málo, přidala ještě ke keramice „přidruženou výrobu“, což je malované sklo, kterému autorka sama dala jméno pseudovitráže. Jsou to omalované barevné lahvičky a skleničky nezvyklých tvarů, do nichž si můžete uschovat cokoli, od pot pourri po vonnou olejovou přísadu do koupele.
Kdo by měl o výrobky z Terčiny dílny zájem, kontakt na ni je: telefon 0602 192 262 nebo e-mail divino@mira.cz.