Úklid, jenž Mistr nazývá poeticky Ladotvorba, je třeba rozdělit do několika fází. Tyto fáze na sebe navzájem navazují, a pokud jejich chronologii zachováte, jarní úklid se vám stane relaxací a radostí.
1. fáze – Smetákové dýchání: vezmete do rukou úklidové předměty i prostředky, prostě co zrovna máte po ruce, hledíte upřeně na místa, která zasáhnete později úklidem, a zvolna zhluboka dýcháte. Místo „No, těbůh!“ si v duchu říkáte „Ladotvorba povznáší ducha“.
2. fáze – Vlastní ladotvorba: přestanete zhluboka dýchat, prostředky, jež máte v rukou zaktivujete a systematicky uklidíte celý byt, potažmo dům. (Tady Mistr doporučuje věnovat zejména pozornost rohožím.) Během ladotvorby může žena pomáhat svému tělu rozličnými duševními cviky, například tvoří parafráze na výroky slavných typu: Uklízím, tedy jsem. nebo Uklízet! Uklízet! Uklízet! či A přece se uklízí! A podobně.
3. fáze - Relaxace s uklidňujícím nápojem: po dokončení ladotvorby si lehnete na měkkou podložku, protože sed v pozici lotosového květu by již vaše tělo nezvládlo, k hlavě si postavíte čínský porcelánový hrnek plný opojného černého nápoje, který Mistr nazývá kávou, tupě hledíte před sebe a již skoro ani nedýcháte.
Naše redakce vám přeje, aby byl úklid pro vás tím, tím se stal pro nás pro všechny, když jsme se seznámily s učením našeho Mistra.