1. Základní podmínkou pro pěkný interiér je květovaný koberec, není na něm nic vidět a působí skutečně originálně.
2. Pokud se jedná o prostory, kde není koberec vhodný, nikdy zásadně nevolíme dlažbu ani všelijaké ty kraulující podlahy – vždy pokládáme linoleum, nejlépe v barvě okru.
3. Co se týče malby na stěnách, za skutečný hit považuji takzvaný váleček.
4. Do kuchyní a na sociální zařízení je vhodné válečkovou malbu doplnit emailovou vrstvou do výše ramen, její barva by měla být pěkná sytá zelená.
5. Když už jsme v těch koupelnách, rozhodně nemohu doporučit dřevěné ani nerezové doplňky, z hygienických důvodů všem zákazníkům naší firmy vždy doporučuji takzvanou galérku z bílého plastu – je pěkná, vkusná, stále oblíbená.
6. Nu a přejděme k nábytku, pokud je v rodině nějaký starožitný nábytek – pryč s ním! Je jenom potencionálním zdrojem potíží. Pokud si zákazník přeje něco ve starším stylu, necháme mu rádi zhotovit pěknou historickou repličku. Já osobně příliš historizující styl nemusím, naopak doslova zbožňuji sektor – za dob mých začátků býval hitem a já mu zůstávám designérsky věrná po celou svou tvorbu.
7. Velmi důležitým momentem bývá nyní tak často opomíjená nábytková stěna – no řekněte mi, kam si ti mladí nerozvážníci umístí televizor? Já pěknou hnědou nábytkovou stěnu z podýhované dřevotřísky doporučuji všem zákazníkům našeho studia.
8. Celkové barevné ladění interiéru by mělo být spíše tmavší, monochromatické, víte, žádné barevné divočiny, které obyvatele bytu jen zbytečně rozrušují a budí v nich všelijaké ty emoce.
9. Bytový textil musí odpovídat rázu interiéru, přehoz přes sedací soupravu by měl barevně korespondovat s květy na koberci, místo závěsů radím z hygienických důvodů pěkné temně zelené gumové rolety a záclony pak rovněž s rozmanitými květinovými vzory. Samozřejmě nesmí chybět háčkované dečky, které jsou pěknou a užitečnou ozdobou každého obýváku.
10. A nakonec skutečná koruna našeho díla – obrazy a umělecké předměty: Velmi pěkné jsou barevné reprodukce děl významných světových umělců, rovněž vkusné shledávám rozličné keramické obrázky, zvláště pokud jsou opatřeny pěknými komickými figurkami a vtipnými texty. Ze skulpturálního umění pak nejvýše hodnotím keramická dílka typu všelijakých těch půvabných veselých kasiček a přirozeným vrcholem této tvorby jsou pěkné obrázky z dovolené v mušličkových rámečcích.
Doufáme, že vám paní inženýrka poskytla mnoho námětů k zamyšlení nad právě tím vaším interiérem.