S keramikou Markéty Přibylové jsme se na našich stránkách už jednou setkali.
A zatímco při minulé návštěvě jste mohli obdivovat hodiny v autorčině originálním pojetí, dnes se zajdeme podívat na potřeby pro kancelář, na stojánky na tužky a bloky k telefonu, které náhle v Markétině pojetí ztrácejí svou kancelářskou strohost a stávají se milými doplňky interiéru.

Markéta nám o sobě řekla, že bydlí v Praze, ale dílnu má u svých rodičů mimo hlavní město a že keramiku miluje a lásku k ní získala po svojí mamince, také keramičce.
O technice svojí práce nám prozradila, že ač je keramičkou, netočí na keramickém kruhu, všechny svoje věci modeluje nebo seskládává z plátů vlhké hlíny. Točí všichni, ona chce zkusit něco nového.
Markétiny práce se vyznačují výraznými dekorativními prvky, o nichž nám řekla, že používá ke zlacení svých keramik pravé zlato a zlatí je technikou, která se jmenuje třetí výpal. Z popisu téhle techniky jsme pochopili hlavně to, že je ohromně náročná a že každý vytvářený předmět vezme autorka do ruky asi devětkrát – ač vypadají její výrobky velmi lehce a poeticky, keramika bude asi pěkně tvrdá dřina.
Ty z vás, jež Markétiny práce oslovily, můžeme potěšit – ještě se s ní a její keramickou tvorbou setkáte na našich stránkách.