Ale představte si, že existuje člověk, tedy vlastně žena, tedy spíše ženuška, protože je malá a křehká, která tuhle neskromnou touhu dokáže vyplnit – vyrábí totiž skutečné hodiny s vodotryskem.

Jmenuje se Markéta Přibylová, je keramička a svýma drobnýma rukama plní lidem neuvěřitelná přání, vytváří originální realizace a předměty denní potřeby, ve kterých se spojuje dokonale zvládnuté tradiční řemeslo s netradičním někdy poetickým, jindy bláznivým nápadem. Kromě hodin s vodotryskem si v Markétině ateliéru můžete vybrat mraky dalších uměleckých předmětů, od šperků přes nádobí a lampy až po velké realizace do zahrad a interiérů.

Její práce působí velmi poeticky, mají přírodní, ponejvíce rostlinné náměty. Markéta používá glazury pastelových barev a její práce jsou zdobeny skutečným pravým zlatem. Na svoje hodiny s vodotryskem má autorka patent, je tedy pro českou republiku jejich výhradní dodavatelkou – a pokud byste měli zájem takovou raritu spatřit, můžete je vidět v galerii DI CASTELLO v Karmelitské ulici. Hodiny z dílny Markéty Přibylové nejen vidět, ale i vlastnit, vězte, že jejich cena činí od deseti do čtrnácti tisíc korun a s autorkou je možno se spojit přes naši redakci. Ty z vás, jež Markétiny práce oslovily, můžeme potěšit – ještě se s ní a její keramickou tvorbou setkáte na našich stránkách.