
A protože etnické vzory jsou stále moderní, použijeme velmi jednoduchou metodu, a to razítkování, které je pro etnovzory jako dělaná.
Ať se rozhodnete pro jakoukoli barvu či vzor, důležité je vše vzájemně sladit a vhodně zasadit do interiéru. Na našem obrázku je kombinace teplé žluté a terakoty, která interiér prozáří a zahřeje. Kostkovaná látka se slunečními motivy je potisk z továrny, látka s drobnými vzorky je vyrobena přesně na míru k té první.

Vždy mějte na paměti, že pro razítkování byste měli tisknout tmavší barvu na světlejší, aby barva nemusela být příliš hustá – zabráníme ztvrdnutí látky.
Budete potřebovat: prkénko, motouz – síla dle potřeby, textilní barvu, kterou zakoupíte v drogerii – pokud nebude přesně požadovaná barva k dostání, smíchejte ji z více jiných barev, lepidlo, štětec
Razítko si uděláte z prkénka, na které nalepíte motouz tak, aby tvořil požadovaný vzor. Pak už se jen ozbrojíte nezměrnou trpělivostí, budete štětcem potírat provázek barvou a na tvrdé podložce jej budete tisknout na látku. Pokud trpělivost nemáte, zkuste udělat na závěsy nebo ubrusy pouze bordury.
Nový komentář
Komentáře
nejsem moc vzručná
vyzkouším
hezký to zkusim
Mám ráda ručně vyráběné věci, určitě vyzkouším
Ťapina — #4 ja take ne
Toto je starý článek, ale dnes docela aktuální, když byla řeč o vyráběných dárcích
Ťapina: ale líbí semi to i na oblečení, tam se to dá lehce prostřídat
Ťapina: ono se to brzy okouká
Etno není můj styl, na pohled pěkné, ale nechtěla bych to mít pořád doma.
Landriel: já bych si troufla jen na menší plochy, třeba polštářky a tak.
Vypadá to pěkně, ale asi to stojí opravdu hromadu času. na druhou stranu člověk získá originál, který už nikdo jiný mít nebude.
Vyžaduje to spoustu trpělivosti, ale asi to vyzkouším, výsledný efekt by mohl být zajímavý. Zatím jsem zkoušela jen batiku.