A pokud jdete kupovat dekorační látku, hrozí toto nebezpečí dvojnásobně. Ten vzor by ušel, ale ta barva! nebo Hm, ta barva je docela dobrá, ale ty nemožné proužky… V dnešním příspěvku chceme poradit, jak si uděláte látku přesně takovou, jakou potřebujete.
A protože etnické vzory jsou stále moderní, použijeme velmi jednoduchou metodu, a to razítkování, které je pro etnovzory jako dělaná.

Ať se rozhodnete pro jakoukoli barvu či vzor, důležité je vše vzájemně sladit a vhodně zasadit do interiéru. Na našem obrázku je kombinace teplé žluté a terakoty, která interiér prozáří a zahřeje. Kostkovaná látka se slunečními motivy je potisk z továrny, látka s drobnými vzorky je vyrobena přesně na míru k té první.

Vždy mějte na paměti, že pro razítkování byste měli tisknout tmavší barvu na světlejší, aby barva nemusela být příliš hustá – zabráníme ztvrdnutí látky.

Budete potřebovat: prkénko, motouz – síla dle potřeby, textilní barvu, kterou zakoupíte v drogerii – pokud nebude přesně požadovaná barva k dostání, smíchejte ji z více jiných barev, lepidlo, štětec

Razítko si uděláte z prkénka, na které nalepíte motouz tak, aby tvořil požadovaný vzor. Pak už se jen ozbrojíte nezměrnou trpělivostí, budete štětcem potírat provázek barvou a na tvrdé podložce jej budete tisknout na látku. Pokud trpělivost nemáte, zkuste udělat na závěsy nebo ubrusy pouze bordury.