Na normálním večírku, který probíhá v našich domácnostech pod krycím názvem mejdan, se pije obvykle víno, pivo nebo tvrdý alkohol, a to odděleně, alespoň zpočátku. Naopak na večírku jako z amerického filmu je neodmyslitelnou součástí kulis long drink, v němž se výše zmíněné suroviny konzumují najednou.
Co potřebuje dobrý míchač koktejlů: nůž, dlouhou lžičku, lis na citrusy, otvírák na láhve a konzervy, šejkr.
Co musí míchač koktejlů znát:
1. drcení ledu – kostky ledu z mrazničky zabalí do utěrky a tak dlouho do nich buší paličkou, až je z nich ledová tříšť.
2. chlazení sklenic – buď je na několik hodin postaví do mrazáku, nebo je nechá odstát naplněné ledovou drtí, pak je ovšem vždy přenáší v utěrce, aby se neporušil efekt vymrazení.

Na závěr náš tip: oblíbený koktejl Ernesta Hemingwaye jménem Tom Collins: Do šejkru vložíme kostky ledu, na ně vymačkáme šťávu z jednoho citronu, přidáme 8 cl džinu, lžičku cukru moučky, zavřeme a asi 20 vteřin třepáme. Nalijeme přes sítku do sklenice a doplníme minerálkou asi 2 cm pod okraj sklenice, ozdobíme plátkem citronu a podáváme s brčkem. Obměnou tohoto nápoje je exotické daiquirí, kde použijeme místo citronu limetku a místo džinu bílý rum.

A když už jsme u těch míchaných nápojů, jaká filmová postava řekla: “Nemíchat! Protřepat!”
A – Fantomas
B – James Bond
C - Kristián
Reklama