Najdou se sice škarohlídi, kteří o Silvestru prohlašují, že je to noc jako každá jiná a že opíjet se, tláskat slané přes sladké a „povinně“ se bavit nemají zapotřebí. Většina lidstva je ale přesvědčena o tom, že tahle noc je jiná než těch 364 ostatních. Je lákavé jednou za rok si pořádně zařádit, zajuchat, zatancovat a zadovádět s přáteli a pak (více či méně ovíněně) přivítat nový rok se sklenicí šampaňského v ruce a s předsevzetími v mysli. Jestli jste se ještě nerozhodli, jak vkročíte do roku 2001 a s ním i do tolik očekávaného (a jednou už slaveného) třetího tisíciletí, máme pro vás několik internetových tipů:

Pokud jste z Prahy a nebo v české metropoli hodláte propadnout silvestrovskému veselí, pak se určitě podívejte na stránky www.globopolis.cz, kde je pro vás připravena speciální podrubrika jen a jen o Silvestru. Najdete tu tipy na to, jak strávit poslední minuty roku 2000 s hudbou (rockovou, jazzovou, retro nebo třeba disko), tancem, divadlem, kouzelníkem nebo dobrým dlabancem (nechybí ani ceny a možnost rezervace). Během prosince se bude databáze akcí pořádaných 31. 12. 2000 rozrůstat, tak se tam občas mrkněte jen tak pro inspiraci. Stránky Globopolis (a to nejen ty specielní silvestrovské) jsou určeny i zahraničním návštěvníkům Prahy, proto existují také v anglické jazykové mutaci.
Netěší vás ruch velkoměsta, ohňostroje a zástupy opilých vítačů nového roku? Tak to asi raději na Silvestra někam ujedete. Jestli nemáte vlastní chatu nebo babičku na horách či u moře, budete se muset spolehnout na profesionály. Spousta cestovních kanceláří nabízí už dlouhé měsíce speciální silvestrovské pobyty i krátkodobé zájezdy do Evropy a celého světa, do hor i k moři, do měst i na samotu. Teď už zbývá jen podrobně si prohlédnout své konto a pak se rozhodnout, která alternativa je ta vaše vysněná. Samozřejmě je také třeba vybrat si dobré společníky na cestu, kterými nemusí být nutně rodina nebo přítel, ale třeba parta skvělých kamarádek nebo kolegyň z práce. Bude se slavit příchod nového Milénia, tak se na to pořádně připravte. Denně aktualizovaný seznam zájezdů na poslední chvíli, kde je i extra kolonka pro ty silvestrovské, najdete například na oblíbeném serveru www.zima.cz. Ať už vás lákají silvestrovsky bujará města jako Paříž nebo Řím, či raději zvolíte blízké (Tunisko, Mallorca) nebo vzdálené (Eilat) moře, určitě nebudete litovat. Silvestrovské pobyty a zájezdy na poslední chvíli najdete také na www.silvestr.cz nebo se zeptejte ve vaší oblíbené cestovce. Nikdy není pozdě se rozhodnout a uznejte, že Silvestrů u televize už bylo dost. Je čas na změnu. Vzhůru do nového Milénia!
Reklama